Oznanila 9. 10. 2022 – 16. 10. 2022 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA. Lepo vabljeni k oznanjenim sv. mašam. Nekaj več sv. maš je objavljenih. Nekaj večernih maš je še ob 19h, dve sta objavljeni ob 18h. V novembru bodo večerne  svete maše ob 17h. Prihajajte k molitvi rožnega venca. Prihodnjo nedeljo bo sveta maša tudi pri Sv. Miklavžu in ob 15h bo posvetitev treh stalnih dijakonov v župnijski cerkvi v Vojniku. Stalni dijakoni so lahko poročeni možje na dobrem glasu in se v tej duhovni smeri tudi izobražujejo. Z njihovo odločitvijo se mora strinjati družina in seveda odločitev mora sprejeti in potrditi škof Ordinarij, ki tudi izvrši posvetitev. Posvečeni dijakani bodo velika pomoč župnijam  brez rednega duhovnika, saj lahko veliko opravil v župniji opravijo oni: pokopavajo, krščujejo, oznanjajo božjo besedo, izvršijo poročni obred, delijo sv. obhajilo in ga prinašajo na dom, poučujejo verouk, pripravljajo na svete zakramente, maševati ne morejo. Obred posvečenja je zelo lep in ga spremlja družina, če jo dijakon ima. Udeležimo se posvečenja. Mnoge župnije se soočajo z pomankanjem duhovnikov in mnoge se še boste v bližnji prihodnosti. Reden verouk in pevska vaja za cerkveni otroški zbor.

Milan vaš žpk.

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k oznanjenim svetim mašam. Včeraj smo se prvič sestali člani ŽPS v stari in novi sestavi. Bili smo pridni, ker smo to delo opravili že pred korono. Vse člane in članice potrjuje Ordinariat v Celju. Izbrati in naprositi še moramo tudi nekaj mož ali fantov za delo ključarja v župniji in jih preko dekanijskega urada potrdi tudi škof. 30.oktobra nas bo obiskal gospod škof Maksimilijan. Obhajali  bomo sveto mašo ob navzočnosti cele župnije. Zato prosim obvestite se in povabite svoje družinske člane in članice, da bodo prisluhnili svojemu škofu. Sam se bo prepričal, ali je vredno še vzdrževati župnijo v takšni obliki ali ne. Če je župnija živa  ima tudi prihodnost. Zato napolnite župnijsko cerkev kot se spodobi. Vsako nedeljo vas bom na to še spomnil. Prihodnjo nedeljo bo ob 15h posvetitev treh stalnih dijakonov v župnijski cerkvi v Vojniku. Stalni dijakoni so lahko poročeni možje na dobrem glasu in se v tej duhovni smeri tudi izobražujejo. ddddddZ njihovo odločitvijo se mora strinjati tudi družina in seveda odločitev mora sprejeti škof Ordinarij, ki tudi  izvrši posvetitev. Posvečeni dijakoni bodo v veliko pomoč župnijam brez rednega duhovnika, saj veliko opravil v župniji  lahko opravijo oni: pokopavajo, krščujejo, oznanjajo božjo besedo, izvršijo poročni obred, pripravljajo na svete zakramente, maševati, spovedovati in sv. maziljenja ne morejo opraviti. Obred posvečenja je zelo lep in ganljiv, saj ga spremlja tudi družina, če jo dijakon ima. Udeležimo se posvečenja. Mnoge župnije se soočajo s pomanjkanjem duhovnikov in mnoge se še boste v bližnji prihodnosti. Vsaka duhovna pomoč bo zato dobrodošla.

Milan žpk