Oznanila 6. 8. 2023 – 13. 8. 2023 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Bliža se praznovanje Vnebovzetja Device Marije in s tem tudi naš  župnijski praznik. Med nami bo upokojeni celjski škof dr. Stanislav Lipovšek, ki bo vodil bogoslužje, nas nagovoril in ob tej priložnosti bo blagoslovil popolnoma obnovljene orgle. Po maši bo naš organist pobliže predstavil orgle z nekaj skladbami in mojster, ki je obnovil orgle,  jih bo na kratko predstavil. Obeta se nekaj  lepega za dušo. Po maši pa bi bilo lepo, če bomo pripravili skromno pogostitev. Zato za v četrtek po večerni maši sklicujem sestanek za ŽPS in Ključarje, da se o vsem potrebnem dogovorimo in prevzamemo odgovornost, kdo bo kaj pripravil. Prosim, da se sestanka zanesljivo udeležite. Če bo zdravje gospoda škofa dopuščalo, bomo izpeljali tudi telovsko procesijo. Naprošam tudi ministrante in ministrantke za sodelovanje in pomoč.

Vaš Milan žpk

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Uspelo nam je lepo pripraviti župnijsko praznovanje. Tudi vreme nam je bilo naklonjeno, čeprav je slabo kazalo na začetku. Pevcem in pevkam in organistkinji iskrena hvala za tako lepo sodelovanje. Iskreno se zahvaljujem pridnim gospodinjam za vse dobrote, gospe Ani za organizacijo in seveda g. Marjanu za glasbeni vložek, ker je spravil skupaj toliko glasbenih skupin in so nam polepšali druženje po maši. Tudi darovali ste ob tej priložnosti 220 evrov. Skratka vsem iskrena hvala za sodelovanje. Upam, da bodo zvonovi čimprej usposobljeni za delovanje.

Milan žpk