Oznanila 31. 12. 2023 – 7. 1. 2024 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA.

Lepo in doživeto smo obhajali božične praznike.Danes pred NOVIM LETOM obhajamo drugi sveti večer. Sveti maši na Novega leta dan bosta kot ob nedeljah pa tudi k drugim svetim mašam ste iskreno vabljeni, še zlati na Gospodovo razglašenje ali na Svete Tri kralje v soboto. V torek zopet začnem z družinskim blagoslovom. Obiskal bom farane v Vinski Gorici, celi dan, v sredo do 16h bom blagoslavljal naselje Dobrna od Slugatovih do gospe Ide Šibanc in še dopoldne v četrtek. Nato se bom podal v Klanec in blagoslavljal ga bom, dokler ne bom zaključil vseh naselij pa se boste tudi medseboj obveščali. V soboto zaradi praznika bom bolj malo blagoslavljal. Tudi še v nedeljo po mašah bom še blagoslavljal po Klancu. V nedeljo pa bom naprej oznanil. Tako lepa in doživeta so srečanja z vami spoštovani farani. Ta teden še ne bo verouka. Božično številko Družine si vzemite pri oznanilih. Prinesite posodice za blagoslovljeno vodo od Svetih treh Kraljev. Ob različnih priložnostih jo uporabljajte.Ta voda ima še posebno moč, samo z zaupanjem in vero jo uporabljajmo. Magične moči nima.

Pogumno stopimo v NOVO LETO 2024, ki je PRESTOPNO.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo in doživeto smo obhajali božične praznike ob tako lepi udeležbi in sodelovanju cerkvenaga pevskega zbora in organistkinje. Tudi lepo ste darovali za cerkvene potrebe 450 evrov. Iskrena hvala. Danes obhajamo drugi sveti večer ob vstopu v NOVO LETO 2024, ki je prestopno leto. Z velikim zaupanjem glejmo naprej. Radi se udeležujte svetih maš. V soboto bomo blagoslovili vodo v čast Svetim trem kraljem. Ta voda ima izredno moč, če jo z zaupanjem in močno vero uporabljamo. Nima pa magične moči.

Z Bogom začnimo Novo leto, da bo dober tek imelo