Oznanila 30. 1. 2022 – 6. 2. 2022 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Lepo vabljeni k oznanjenim  svetim mašam. V sredo uradno zaključujemo božično dobo. Obhajamo praznik Jezusovo darovanje v templju ali SVEČNICA. Na voljo bo tudi dovolj sveč, da jih boste ob različnih priložnostih lahko uporabljali čez leto. Tudi vsi, ki vas   obiskujem ob prvih petkih jih boste prejeli. Sveča lepo gori in ne zateka. V sredo bo večerna sveta maša eno uro kasneje, da bom lahko opravil sveto mašo na Kozjaku ob 16h. Po šestem februarju pa bom imel svete maše že ob 18h. Prosim šolsko mladino, če ni v karanteni, naj redno prihaja k verouku. Letos bomo obhajali praznik svete birme v nedeljo 22. maja. Birmo bo letos vodil gospod župnik, dolgoletni dekan in voditelj pastoralne službe na škofiji gospod Miha Herman žpk na Teharjah. Novi škof letos ne birmuje, si pa je za to službo izbral namestnike, s katerimi se moramo dogovoriti. Prvo sveto obhajilo pa bomo imeli na Binkoši 5. junija ob 10h dopoldan. Starši in pripravniki na oba zakramenta redno prihajajte k svetim mašam; za to imate dovolj možnosti. V četrtek bomo prejeli Blažev blagoslov. V petek obiskujem bolne in ostarele. V četrtek je tudi krvodajalska akcija v Osnovni šoli v Vojniku. Dovolj stari in zdravi z veseljem darujte kri. Ne pozabimo na testiranje v domačem kraju.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k svetim mašam. V sredo uradno zaključujemo božično dobo. Na voljo bo dovolj sveč, da jih boste lahko čez leto uporabljali ob različnih priložnostih. Sveča lepo gori in ne zateka.

Ostanite zdravi in skrbite za zdravje svojih bližnjih.

Milan žpk