Oznanila 29. 4. 2017 – 6. 5. 2018 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Zaključujemo mesec april in v torek obhajamo prvi maj praznik sv. Jožefa delavca, praznik dela in začenjamo mesec šmarnic Marijin mesec. Vsak dan bomo brali kratko razmišljanje patra Branka Petauer, ki je napisal knjigo z naslovom Fatimska pastirčka nas učita živeti. Lansko  leto smo gostili v Sloveniji kip fatimske Matere božje ob stoti obletnici njenih prikazovanj. Da ne bomo takoj na vse pozabili, nas želijo ta razmišljanja zopet spodbuditi, da bi se radi priporočali fatimski Materi božji. To so  letos šmarnice za odrasle in šolsko mladino. V četrtek in petek je reden verouk. V petek obiskujem bolne in ostarele po župniji. V soboto bo blagoslov konj na Kozjaku ob 12h. Konjerejci lepo vabljeni, da pridete z konji k blagoslovu. V nedeljo je prva nedelja v mesecu maju, zato vam iskreno priporočim nabirko za lažje poslovanje župnije. V petek nam je uspelo zasaditi vinsko trto ob župnijskem vrtu. Iskrena hvala za izdatno pomoč gospodom Pihler Petru, Brusl Darkotu, Ramšak Romanu, Dobovičnik Brankotu, Božnik Viktorju in Božnik Jerneju. Zvečer pa smo se še malo poveselili. Zato iskrena hvala pridnim ženskim rokam za pomoč pri pogostitvi.

Naj vas vse spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Kakor vidite, obnova fasade na župnijski cerkvi lepo poteka. Stene dobivajo novo podobo. Jutri bo že ladja cerkve zidarsko obdelana. Če bo vreme ugodno imajo še za en dober teden dela na zvoniku. Kako nam je dobri Bog naklonjen z lepim vremenom, da lahko nemoteno delajo. Tudi družine in posamezniki skrbijo, da so delavci oskrbovani z toplo hrano in to se čuti tudi pri uspešnem delu. Iskrena hvala dragi župljani za skrb. V sredo bomo imeli duhovniki dekanije Nova Cerkev tukaj na Kozjaku svojo mesečno rekolekcijo. Začeli jo bomo ob 10h s sveto mašo in nato nadaljevali v župnišču. Skromno malico bomo imeli v župnišču, kosilo ob 13h pa pri gospe Olgi v Planinskem domu. Za malico bom jaz poskrbel le z prošnjo, da bo gospa Marjana to pripraavila. Da imamo to srečanje na Kozjaku je naš moralni prispevek vam spoštovani župljani, ker ste prevzeli tako veliko skrb za obnovo vašega svetišča. Pridite v čimvečjem številu k sveti maši. Prosim pa vse ostale deležnike, ki so odgovorni, da se še druga dela postorijo, da vse to opravijo v roku enega meseca. Če bo vse potekalo po načrtu, bo cerkev izgotovljena v začetku junija. S soboto bo tudi blagoslov konj na Kozjaku, zato rejci in ljubitelji konj  pospremite svoje ljubljenčke k blagoslovu. V nedeljo pa naprošam za prvonedeljsko nabirko za lažje plačevanje položnic.

Obilo božjega blagoslova  vam želim.

Milan župnik.