Oznanila 29. 1. 2023 – 5. 2. 2023 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA.

Iskreno vabljeni k delavniškim svetim mašam. Mesec januar počasi zaključujemo. Naslednji teden v četrtek bomo obhajali praznik Svečnica in s tem bomo uradno zaključili božično dobo. Na Svečnico sta Jožef in Marija v templju darovala Jezusa in starček Simeon je Jezusa razglasil za LUČ v rasvetljenje poganov in v slavo Izraela božjega ljudstva. Slovesno bomo blagoslovili sveče in ob prižganih svečah bomo izpovedali krstne obljube. Vabljeni k svetim mašam. Od Svečnice naprej bodo svete maše ob 18h zvečer. V petek bomo deležni blagoslova v čast Sv. Blažu. V petek bom tudi obiskoval bolne in ostarele, ker je prvi petek. Prihodnja nedelja je prva v mesecu februarju in iskreno naprošam za prvonedeljsko darovanje. Ta teden imajo šolarji zimske počitnice, zato ni verouka. Tudi starejši si odpočijmo. Zimski čas je kot nalašč temu namenjen.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Z veseljem prihajajte k oznanjenim sv. mašam. Mesec januar se počasi izteka. Naslednji teden v četrtek bomo obhajali praznik Jezusovo darovanje v templju ali Svečnica. S tem praznikom uradno zaključujemo božično dobo. Na Svečnico sta Jožef in Marija v templju darovala Jezusa in starček Simeon je Jezusa razglasil za LUČ v rasvetljenje poganov in v slavo Izraela božjega ljudstva. Slovesno bomo blagoslovili sveče in ob prižganih sveča bomo izpovedali krstne obljube. Sveče boste prejeli v cerkvi kdor bo hotel. Cena je dva evra. V nedeljo je prva nedelja, lepo naprošam za nedeljsko darovanje.

Milan žpk