Oznanila 28. 5. 2017 – 4. 6. 2017 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Nadaljujemo z šmarničnimi srečanji in jih v sredo tudi zaključujemo, ko obhajamo god Obiskanja Device Marije. Lepo vabljeni k sv. mašam tudi na prvi četrtek prvi petek in prvo soboto. V nedeljo so BINKOŠTI. Priporočimo se Svetemu Duhu za razsvetljenje, pomoč in pravo spoznanje. Teden srečanj s Fatimsko Marijo je za nami. Danes zvečer ob 20h se bo Marija ustavila pri Kristanovi kapelici in bomo tam opravili to lepo molitveno uro. Vabljeni tudi vsi sosedje, prijatelji iz znanci iz okolice. To so nepozabna srečanja. Vsem družinam, ki ste  naju v tem tednu sprejeli, se iskreno zahvaljujem. V tednu, ki je pred nami pa bo Fatimska Marija obiskala naslednje družine. V ponedeljek se bomo srečali pri družini Šibanc Lojzke v Pristovi. V torek zvečer pri družini Jakob Karla v Pristovi. V sredo zvečer z veseljem vabi gospa Mija Ocvirk v Vinsko gorico vse sosede prijatelje in znance. V četrtek zvečer pa se bomo srečali pri gospe Farkaž Majdi. V petek nas vabi gospa Lampret Milica z družino. V soboto zvečer pa se  bomo  družili z Marijo pri družinah Horjak in Kravos. To so nepozabna srečanja, ki nas napolnijo z novo energijo in utrjujejo dobrososedske odnose. Ta teden je še reden verouk. S sv. birmo pa bomo veroučno šolo za letos zaključili. Kdor še ni prineseel spričeval nazaj,  naj to stori čimprej, da jih bova lahko napisala z gospo Herto. V nedeljo vam tudi iskreno priporočim nabirko za tekoče poslovanje župnije.

Želim vam vsem lepo pripravo na binkoštni  praznik.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k sv. mašam, saj se bomo ta teden večkrat srečali, tako je naneslo. Danes se bomo z pogrebno sv. mašo in pogrebom poslovili od gospe Bračič Marije- Mimike. Darujte za svete maše in za obnovo cerkve Sv. Jošta. Obnovitvena dela uspešno potekajo. Kmalu bo cerkev temeljito prebeljena. Sedaj smo porabili že približno 60 litrov barve pa še je bo potrebno toliko, potem pa še barvanje ksimsov. Tudi Jožefov oltar dobiva novo podobo. Mislim, da bo cerkev pripravljena do 15. junija za nameščanje klopi nazaj v cerkev. Prosim, če pridne roke tudi temeljito očistite postaje križevega pota, ki so v župnišču, ker jih bomo takoj namestili nazaj, ko bo cerkev prebeljena.

Želim vam lep in blagoslovljen teden v pričakovanju Sv. Duha.

Milan žpk