Oznanila 27. 8. 2023 – 3. 9. 2023 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA.

Zaključujejo se počitnice in dopusti. Začenja se novo šolsko leto in s tem nove obveznosti in zadolžitve. Z veseljem bomo začeli, saj smo si nabrali novih moči in energije. Glede veroučne šole bom kaj več napisal prihodnjo nedeljo. Dobil sem predračun za obnovo strehe ne župnišču, podjetje Štimulak nam bo vse uredilo. Obvestil sem Škofijo in Spomeniško varstvo, ker cerkveni objekti so večinoma pod njihovo streho. Ne glede na njihov odgovor upam, da bomo čimprej začeli, saj ne bomo nič spreminjali zunanjosti, ampak streho sanirali z kvalitetno kritino, ki bo zdržala vsaj 50 let. S predračunom se z vsem strinjam in tudi finančna sredstva so pripravljena, če pa bomo dobili  kakšen prostovoljen prispevek pa bomo zelo hvaležni. V petek obiskujem bolne in ostarele, ker je prvi petek. V nedeljo pa lepo prosim za prvonedeljsko darovanje.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Teden je za nami in zopet smo zbrani tukaj kot občestvo. Vesel sem da se radi zbiramo in utrjujemo prijateljstvo z Kristusom. Čas dopustov in počitnic se izteka. Začenja se čas novih odgovornosti in dolžnosti tako za starše kot za šolarje. Le z veseljem začnimo. In z Bogom začnimo vsako delo, da bo dober tek imelo.

Milan župnik