Oznanila 27. 10. 2019 – 3. 11. 2019 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Ta teden zaključujemo rožnovensko pobožnost. V petek obhajamo praznik Vseh Svetnikov in dan spomina na mrtve. Obiskujemo naše rajne starše, sorodnike, prijatelje in znance. Varčujmo s svečami in cvetjem pa pri sv. mašah kaj darujmo za obnovo strehe na cerkvenem zvoniku. Sveti maši bosta ob 7h  in 14h, nato bo blagoslov grobov in molitve pri pokopališkem križu. Hvala vsem obiskovalcem, ker lepo in zbrano sledite blagoslovu in molitvam. Na vernih duš dan pa bosta maši ob 7h in 17h. Na Kozjaku bo sv. maša v petek ob 11h in blagoslov grobov in v soboto ob 11h. V nedeljo praznujemo ZAHVALNO nedeljo. Naj bo cerkev temu primerno okrašena in se priporočam za prvonedeljsko nabirko. Ta teden ima mladina jesenske počitnice, zato ni verouka. Naročniki lahko prejmete Ognjišče za november. Na voljo imam tudi Družinsko Pratiko za leto 2020. Marijanski koleder vam bom prinesel na dom ob priložnosti božičnega blagoslova. Kljub slabi napovedi vremena lepo preživimo praznične dneve.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

V petek obhajamo praznik VSEH SVETNIKOV in dan spomina na mrtve. Obiskujemo naše rajne starše, sorodnike, prijatelje in znance. Varčujmo s svečami in cvetjem in darujmo za ogrevanje žup. cerkve. Vsak evro nam še kako prav pride. Na praznik bo sveta maša ob 11h in nato blagoslov grobov in molitve pri pokopališkem križu. V soboto bo sveta maša prav tako ob 11h. V nedeljo praznujemo ZAHVALNO nedeljo. Temu primerno tudi okrasimo žup. cerkev. Po maši bomo zapeli zahvalno pesem. Naročniki lahko prejmete Ognjišče za november. Če se bo ozračje za praznike ohladilo, bomo  že malo ogreli cerkev, da bo prijetno.