Oznanila 25. 6. 2023 – 2. 7. 2023 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA.

Šolska mladina je začela z zasluženimi počitnicami in začenja se čas oddiha in dopustov. Obnova orgel prihaja v zadnjo fazo, to pomeni nameščanje piščali in uglaševanje. Najlepši in najtežji del. Dva mojstra bosta sodelovala. Ta teden jima bom po svojih močeh nudil hrano in stanovanje, ker bosta delala od jutra do večera. Upajmo, da se bo vse uspešno zaključilo. Pri obnovi dveh piščali je sodelovalo tudi Mizarstvo Šlaus. Se iskreno zahvaljujem. Morda kdo od župljanov pozna konkurenčno privatno podjetje, ki se spozna na obnovo streh, ker bi radi v avgustu ali septembru obnovili streho na župnišču. Sedanja kritina je na pol dotrajana. Moj stari mojster Gregor Trnovšek z sodelavci je zavzet do konca leta. Nekaj denarja bo ostalo še od obnove orgel, če bo pa kaj zmanjkalo bom naprosil vas župljane. Predno se bom od vas spoštovani župljani poslovil, vam bi rad še obnovil streho na župnišču, saj bo potem mir vsaj za 50 let. Ognjišče za julij je na voljo in tudi novomašna številka družine. Radi kupujte eno in drugo tudi v kiosku pod cerkvijo. V nedeljo vas naprošam za prvonedeljsko darovanje.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Šolska mladina začenja čas počitnic in začenja se čas oddiha in čas dopustov. Jutri bodo možje in fantje čistili okoli cerkve in kosili travo. Za hrano bodo poskrbeli sami, za žejo bom jaz poskrbel. Lepo, da bo počiščeno, saj se lepa nedelja hitro približuje, ki bo zadnjo nedeljo v juliju. Lepo je , da skrbite za okolico, da se vidi, da ste župljani zavzeti za svojo župnijo.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk