Oznanila 24. 12. 2023 – 31. 12. 2023 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA.

Letos je bil kratek Adventni čas. Samo nekaj ur bo gorela četrta sveča, saj se zvečer že začnemo pripravljati na polnočno sveto mašo. Vabljeni od blizu in daleč. Prosim za lepo sodelovanje in tudi za praznične nabirke. Na sam praznik Božjega rojstva bo po maši ob 10h božično novoletni koncert, ob 15h bo družinska sveta maša in sodelujejo otroci. Na Štefanovo začnem z družinskim blagoslovom V Loki in nadaljujem v sredo, nato nadaljujem v četrtek in petek po obeh Lokovinah, v in soboto bom blagoslavljal po Pristovi. Na Silvestrovo in na Novega leta dan ne bom hodil po blagoslovih. V nedeljo bom sporočil za naprej. Rad bi tudi ob tem blagoslovu srečal čimveč družin. Vsaka družina bo prejela Marijanski koledar in posebno knjižico pa kaj malega bomo molili. Predvsem pa si želim pogovorov.

Želim si lepih srečanj srečanj z vami župljani.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Letošnji Advent je bil kratek, saj bo četrta sveča gorela le nekaj ur. Zvečer se bomo že pripravljali na sveto mašo v čast Božjemu rojstvu. Vabljeni k sveti maši od blizu in daleč. Po maši vam bomo postregli s kuhanim vinom. Priporočim vam pa tudi praznično nabirko. Jutri na sam preznik Božjega rojstva bo maševal g.Anton Hribernik iz Celja. Na Štefanovo in ostale maše v tem tednu bom opravil jaz. Pripravite za v torek vodo in sol za blagoslov.

Želim vam lepo in globoko doživljanje praznika božjega rojstva.