Oznanila 23. 12. – 30. 12. 2012 Leto C

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Adventni čas se bliža svoji dovršitvi. Jutri je že Sveti večer .Lepo smo se pripravljali na praznik božjega rojstva in višek praznovanja bo polnočnica na katero vabim vse od blizu in daleč. Čeprav ne bo snega, bo pa pot  zato lažja. Nopolnimo cerkev do zadnjega kotička in lepo sodelujmo. Med nami bodo gostje tudi iz tujine, ki so zelo dobrodošli.Naj poteka sv. maša brez vsakega pokanja petard in drugih pirotehničnih sredstev, saj je Božič praznik miru in naj se ta božji mir naseli v naših srcih. Zato mlade vabim k lepemu sodelovanju v cerkvi. Na sam praznik bosta sv. maši ob 10h in 17h zaradi lažje udeležbe in da bo dovolj spanja. Ob 10h bo prepeval možki zbor in po maši bo zapel še nekaj pesmi v čast božjemu  rojstvu in druge umetne pesmi. Ob 17h pa bo družinska sv. maša združena z blagoslovom  otrok. Zato pripeljite otroke k blagoslovu in seveda vabim šolsko mladino in starše. Na Štefanovo blagoslavljamo vodo in sol. Ob 10h vabljeni k Miklavžu. Na god sv. Janeza prinesite k blagoslovu vino. V četrtek bo po večerni sv. maši sestanek žup. pastoralnega sveta v veroučni učilnici. Kakor do sedaj vsi vabljeni v polnem številu. V soboto po večerni maši pa se srečamo vsi bralci božje besede. V nedeljo je praznik sv. nazareške družine in vseh naših družin. Šolska mladina ima božično novoletne počitnice zato ni verouka. Od Božiča pa do Svečnice bi rad obiskoval družine po župniji. Vendar to ne bo obisk kakor obisk Jehovinih prič ampak obisk vašega dušnega pastirja, ki se za vas zanima, ki bi rad vedel kje stanujete, da se pobližje spoznamo, da se pogovarjamo kot iskreni prijatelji in bomo molili ob jaslicah in klicali božji blagoslov na vse družinske člane. Ne iščem tistega kar imate pač pa vas spoštovani farani, če pa bom dobil ob tej priložnosti kakšen dar pa bo šlo za obnovo večnamenske dvorane. Več sporočim na sam Božič.

Vaš Milan