Oznanila 23. 12. 2018 – 30. 12. 2018 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Prižgali smo četrto svečo na adventnem vencu. Čas se počasi dopolnjuje. Jutri je že sveti večer. Preživimo ga v duhovni ubranosti, jaslice nas naj združijo in nas povabijo k polnočni sveti maši in lepo sodelujmo. Vzdržimo se vsakega nemira pirotehničnih sredstev. Na sam Sveti dan bo sveta maša ob 11h in nato kratek koncert božičnih in domoljubnih pesmi moškega pevskega zbora. Popoldne ob 16h bo sveta maša za družine z otroki in blagoslov otrok in družin. Vabljeni v čimvečjem številu. Na Štefanovo blagoslavljamo vodo in sol. Na Janezovo bo sveta maša tudi ob 16h za vinogradnike, blagoslov vina in nato prijetno druženje v novi veroučni učilnici. Prinesite k blagoslovu najboljše kar imate vinogradniki. Z družinskim blagoslovom bom začel že na Štefanovo popoldne kakor vedno v Loki, nato v četrtek do 15h še v Loki in nato v Lokovini. Nadaljeval bom v petek do 16h. V soboto še v Lokovini in nato v nedeljo in ponedeljek do večerne maše v Pristovi. Vsaka družina prejme marijanski koledar in posebno knjižičo.

Veselim se srečanja z vami spoštovani župljani in se zahvaljujem za dobroto in naklonjenost.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Pred nami so lepi praznični dnevi. Jutri je Sveti večer. Preživite ga v duhovni ubranosti, v družinskem krogu in se skupaj udeležite sv. maše v čast božjemu rojstvu. Sveta maša bo ob 21h zvečer. Iskreno tudi naprošam za praznično nabirko, za kurilno olje, za plačevanje položnic in druge sprotne izdatke. Tudi do škofije imamo obveznosti. Na sam božični dan bo sveta maša ob 9h dopoldne in tudi na Štefanovo bo sv. maša ob devetih dopoldne. Blagoslovili bomo vodo in sol. Prinesite stekleničke za vodo. Danes in te praznične dneve lahko dobite betlehemsko lučko in ogenj, ki je bil prižgan v votlini, kjer se je rodil naš Odrešenik. Cena lučke je 2.50€. Ognjišče za januar 2019 je na voljo naročnikom. Naročnina za prihodnje leto znaša 33.50€. Do svečnice je čas, da poravnate, lahko tudi v dveh obrokih.

Želim vam lepo praznovanje.

Milan žpk