Oznanila 2. 7. 2023 – 9. 7. 2023 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA.

Delo na orglah poteka nemoteno dalje. Verjetno bosta mojstra ta teden zaključila z delom in jih predala v upravljanje pooblaščenim organistom in organistkinjam. Za 50 let bodo orgle iztrgane zobu časa. Lahko bi jih vključili tudi v učenje mladim, ki se resno učijo igrati orgle, saj orgle niso same sebi namenjene, ampak so namenjene za igranje in spremljanje liturgičnih obredov in seveda tudi za koncerte. Upajmo, da nam bo uspelo za Marijin praznik 15. avgusta pripraviti slovesno sveto mašo in blagoslov obnovljenih orgel. V času počitnic in dopustov bom opravljal vse tekoče posle in opravljal večino svetih maš zjutraj ob sedmih, da bom imel čez dan čas tudi za osebne stvari, čebelice, vinograd in zdravje. Pogrebe, krste, poroke in druge stvari prijavite pravočasno, da bo vse urejeno, da bom lahko uredil, kot je v mojih močeh. Dosegljiv sem vedno  na mobitelu. Za danes se vam iskreno zahvaljujem za prvonedeljsko darovanje.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Bliža se naš farni praznik in da bi se mogli nanj dostojno pripraviti, vabim v četrtek po sveti maši na kratek sestanek člane ŽPS, Ključarje, Gospodarski svet, da se o vsem pogovorimo. Travnike in okolico cerkve ste že lepo uredili. Pogovoriti se moramo, kdo bo prevzel kakšno odgovornost, da bo med mašo in po maši vse lepo potekalo. Tudi o pogostitvi razmišljamo. Prosim za zanesljivo udeležbo na sestanku.

Milan žpk