Oznanila 2. 2. 2020 – 9. 2. 2020 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k svetim mašam ob delavnikih. Danes slovesno blagoslavljamo sveče in ob teh prižganih svečah izpovedujemo vero v Jezusa, ki tudi za nas LUČ, kakor ga je starček Simeon v templju razglasil. Obenem uradno zaključujemo božično dobo, obhajamo še nekaj navadnih nedelj in kmalu bomo začeli s postnim časom in s pripravo na Veliko Noč. Prav je, da vas danes seznanim z statistiko verske prakse, kakor se je pokazala v številkah za lansko leto. O financah sem vas seznanil že preteklo nedeljo. Začnimo s krsti, ki jih je bilo lansko leto 38. Samo osem se jih je rodilo v urejenih družinah, ostali so se rodili zunaj zakonske skupnosti. Iz župnije je bilo krstov 22, ostali iz drugih župnij. Porok je bilo 8, nekaj od drugod. Prvoobhajancev je bilo 23. Podeljinih birm je bilo 19. Cerkvenih pogrebov je bilo 18. Samo osem je bilo sprevidenih. Ne vem, zakaj se me bojite poklicati, ko veste, da se bliža svojcu zadnja ura. Vse bi se lahko pravočasno uredilo. Udeležba pri nedeljskih svetih mašah niha med 180 in 200. Razdeljenih sv. obhajil je bilo 19500. Bralcev božje besede je 12 in ministrantov je 18. Cerkvenih pevcev in pevk je okoli 20. Zanje pridno skrbi g. profesor Simon Jager, ki si srčno želi, da bi se še zboru pridružil še kakšen moški in ženski glas. Vsakega lepega glasu bo vesel. Peti v zboru je lahko velika čast. Opogumite se in se pridružite. Vseh vpisanih k verouku je 163 šolarjev in šolark. Žalosten sem, ker šolarji in starši (mnogi) ne poznajo poti do cerkve. Če se bo ta negativna praksa nadaljevala tudi v prihodnje, bom krepko razmislil ali še bom vstrajal tukaj na Dobrni, saj letos odhajam v civilno penzijo po domače. V župniji pridno deluje tudi Župnijska Karitas. Mnogim pomaga na različne načine. ŽPS in KLJUČARJI lepo sodelujejo. Letos bomo izbirali novo sestavo. O načrtih za naprej pa prihodnjo nedeljo. Iskrena hvala za današnjo prvonedeljsko nabirko.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Vabljeni k sveti maši. Ker je starček Simeon v templju razglasil Jezusa za Luč v rasvetljenje poganov, zato Cerkev danes slovesno blagoslavlja sveče in ob teh svečah vsako leto tudi izpovemo vero. Obenem tudi zaključimo božično dobo in se počasi začnemo pripravljati na največji praznik Krščanstva na Veliko Noč. Danes naročniki prejmete Ognjišče za mesec februar. Vsi lanski naročniki še niste poravnali. Storite to čimprej, ker položnico za 10 izvodov sem že prejel. Nihče se ni izrekel, da ne bo več naročnik. Cena je samo 33.50€ pa toliko zanimivega branja.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk