Oznanila 16. 7. 2023 – 23. 7. 2023 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

V sredo je za našo župnijo dan vednega češčenja Sv. Rešnjega Telesa in Krvi. Kakor vam bo čas in okoliščine dopuščale se udeležujte češčenja. Izpostavili bomo ob 7h, ob 8h bo sveta maša. Po maši bomo nadaljevali z češčenjem do 10h, ko bo zopet sveta maša. Zvečer ob 18h bomo ponovno izpostavili in češčenje zaključili z večerno sveto mašo. Izkoristimo te možnosti češčenja, ki se nam ponujajo. V soboto se bomo poslovili od rojaka Kos Franca, ki je živel v Avstraliji in bo pokopan na Dobrni. Popoldne pa bo slovesnost poročne svete maše. V nedeljo je Krištofova nedelja. Po obeh sv. mašah bomo blagoslovili vaša prevozna sredstva in med mašo boste velikodušno darovali kakšen evro za dobrodelno Organizacijo MIVA, ki skrbi za naše Misijonarje širom po svetu in jih oskrbuje z prevoznimi sredstvi. Tako bo kar nekaj dogodkov v tem tednu. Upajmo, da ne bomo zopet deležni tako hudih vremenskih razmer. Zato molimo za odvrnitev takih razmer. Kakor je  spomladi katastrovalno kazalo za naše čebele pa so v zadnjem času imele solidno pašo in vsaj mene razveselile z zelo dobrim medom. Bo tudi kaj za oddati.

Želim vam lepe počitniške dneve.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Bliža se naš farni praznik, zato zopet vabim vse farane, da se dobro pripravimo na to praznovanje. Organistkinja je zagotovljena, da bo spremljala cerkveni pevski zbor in če bo možno bomo  izpeljali tudi telovsko procesijo in prosili za odvrnitev hudih vremenskih razmer, ki smo jih deležni zadnji čas. Kar se pogostitve tiče, naprošam dobre gospodinje, da vsaka družina kaj malega pripravi in že pripravljeno prinesite v nedeljo zjutraj v župnišče. Vse koordinirajte z gospo Ano Avberšek, ki je za to        pogostitev zadolžena. Za  gasitev žeje bom poskrbel  jaz in župnijski sodelavci in sodelavke. Kakor je spomladi  katastrofalno kazalo za naše čebele pa so v zadnjem času imele obilno pašo in vsaj mene so razveselile z dobrim medom, da bo tudi kaj za oddati. V nedeljo po maši bomo blagoslovili vaša prevozna sredstva.

Želim vam lepe počitniške dneve.

Milan žpk