Oznanila 16. 12. – 23. 12. 2012 Leto C

   DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA

Nastopamo predzadnji teden priprave na praznik božjega rojstva. Zato že z današnjim dnem začenjamo devet dnevnico v čast prihajajočemu Odrešeniku. Božja beseda za te dneve je še bolj skrbno izbrana in še zlasti odpev pred Evangelijem.Lepo vas vabim v večjem številu k sv. maši in k poglobljeni molitvi.Če imate doma sveto pismo, vzemite ga v roke in iz Nove zaveze preberite odlomke, ki govorijo o Jezusovem rojstvu in o okoliščinah, ki so to rojstvo spremljale.Tako bomo sam praznik veliko bolj doživeto obhajali. K praznovanju spadajo tudi jaslice.Če jih nimate doma, jih imajo po zelo ugodni ceni na Mohorjevi v Celju. Bolj kakor umetna smrečka in kičasti okraski je pomemben Jezus, ki  bi se moral znova roditi v  našem srcu. K temu nas vabi tudi leto vere in nova evangelizacija. Vse prevelik poudarek dajemo zunanjemu videzu, BISTVO pa spregledamo. K praznovanju spada tudi sv. spoved. V nedeljo bo gospod Srečko zopet na voljo pri obeh sv. mašah in vsak dan imate priložnost za to.Veliko je starejših in onemoglih po vaših domovih; v cerkev ne morejo zaradi različnih vzrokov pa bi se radi srečali z Jezusom v spovedi in sv. obhajilu. Že vse štiri mesece kar sem med vami prosim svojce, da bi se lahko srečal z temi trpini pa doslej še ni bilo odziva. Ne razumem, čemu takšni predsodki.Toliko ljudi mora umreti ne da bi bili sprevideni. Veliko odgovornost nosite svojci. Jaz sem vedno na razpolago.Ta teden tudi šolska mladina opravi božično spoved, mladi imajo danes srečanje v Novi Cerkvi, skratka vsak župljan, ki se čuti povezanega z oltarnim občestvom naj kaj naredi, da bo zanj praznik še lepši, vendar PROSIM brez pirotehničnih pripomočkov.V nedeljo bomo prejeli Luč iz Betlehema in lahko boste kupili betlehemske lučke. Družino si vzemite naročniki in obnavljajte naročnine. Dobrodošli tudi novi naročniki. Želim vam lep in  blagoslovljen preostanek adventnega časa. 


Milan  župnik