Oznanila 15. 5. 2022 – 22. 5. 2022 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA.

Začenjamo z devetdnevnico v čast Sv. Duhu za naše birmanke in birmance, da bi se lepo pripravili na ta tako pomemben zakrament. Starši in botri spremljajte jih k večernim svetim mašam. V sredo zvečer ob 18.30h se birmanci, starši in botri srečajo s škofom Stanislavom in potem nadaljujemo s sveto mašo. Tudi ostala šolska mladina lepo vabljena na to srečanje. V petek ob 18h bo sveta spoved za starše in botre. Prosim, izkoristite to priložnost. Spovedoval bo gospod Srečko, sam bom pa birmance spovedoval v veroučni učilnici. Starši boste lep očistili okolico žup. cerkve in pri župnišču in pred cerkvijo postavili napis PRIDI SVETI DUH. Notranjost cerkve boste tudi očistili in jo dali skromno okrasiti. Uraden fotograf bo g. Klemen Langus, kot vsako leto. Do sedaj so bili z njim zelo zadovoljni. Od 9h do 10h boste z njim opravili večino slikanja, ostalo bomo uredili še med sv. mašo in po maši. Reden verouk je za vse skupine. Kvartet GRČE danes vabijo na koncert. V nedeljo pa tudi kaj darujte za cerkev. Ta teden pa lepo in z veseljem sodelujmo.

Vaš Milan žpk.

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Ta teden goduje naš farni zavetnik Sv. Jost. Zato vas v torek lepo vabim k sveti maši ob 17h. Sveta maša bo tudi v soboto in v nedeljo. V nedeljo ob blagoslovitvi traktorjev so udeleženci darovali 250€ za potrebe župnije. Se iskreno zahvaljujem. V nedeljo bo tukaj vodil sveto mašo gospod Srečko, ker imamo na Dobrni sveto birmo. Lepo sodelujte tudi s petjem.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk