Oznanila 14. 4. 2024 – 21. 4. 2024 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA

Lepo vabljeni k oznanjenim svetim mašam. Reden verouk je za vse skupine. Okna za Kaplanijo se že delajo. Izdeluje jih gospod Marko Ravnak iz Arclina znani mizar, ki nam je na sv. Joštu obnovil in restavriral vse klopi v cerkvi in naredil okno v zakristiji pri sv. Miklavžu. Okna bodo iz hrasta troslojna. Na duhovnem področju pa se pripravljamo na sveto birmo in na sveto obhajilo. V maju bomo gostili tudi dve dekaniji na naši skupni rekolekciji. O tem vas še bom obvestil in prosil za udeležbo pri sveti maši, ki bo v dopoldanskem času, kakor je bila tudi lansko leto. Vabim vas tudi k molitvi, da ne bi bilo pozebe.

Vaš Milan žpk.

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k svetim mašam. Čimprej bomo izpeljali postopek za prodajo mežnarije, da bomo lahko obnovili župnišče in glavni oltar v župnijski cerkvi. Selezijanci so me informirali, da je bivši župnik Tone Krnc jim hotel podariti mežnarijo in jo nanje prepisati pa je niso hoteli, ker do nje niso upravičeni, ker ima celjski škof jurizdikcijo nad vsemi nepremičninami v svoji škofiji, zato sme vsakokratni župnik samo z soglasjem škofa kakšno stvar udtujiti. Sedaj Krnc pridobiva ljudi v župniji proti prodaji. Vemo pa da je stavba v zelo slabem stanju in da bo moral novi lastnik vložiti ogromno sredstev če jo bo holel postaviti v normalno stanje. Salezijanci so mi tudi povedali, da so se pretakala ogromna sredstva in so se na račun stavbe mnogi okoriščali in župnika okoli prenašali. Delalo pa se je nekvalitetno in še mnogim je posojal denar, ki ga potem nikoli ni videl. Toliko v vednost bivšemu župniku in vsem, ki so se na njegov račun okoriščali in tudi ves najkvalitetnejši les se je prodal iz gozda za kar je dobil ogromno denarja…

Milan žpk