Oznanila 11. 2. 2024 – 18. 2. 2024 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA.

Vsredo začenjamo novi močni čas v cerkvenem letu in ga začenjamo s PEPELNICO. Postni čas nas vabi k pripravi na praznovanje VELIKE NOČI. Še nam odmeva v srcu Sveta božična noč, ko smo praznovali rojstvo Božjega sina, sedaj se pa zopet bližamo drugi NOČI, ko je božji sin premagal smrt in zmagovalno vstal iz groba. Minilo je več kot trideset let po njegovem rojstvu, da ja zmogel narediti tako herojsko dejanje in za človeštvo tako odrešujoče. Če ne bi tega storil, bi še vedno tičali v stanju neodrešenosti. Velika noč ni samo spomin, ampak je vedno novo dogajanje, kajti narava se vsako pomlad prebudi v novo življenje in prav tako tudi človek. Umiramo staremu in se prebujamo v novo. Pepeljenje pomeni ravno to. Gospod nas iz naše minljivosti – pepela vabi v slavo Vstajenja v Novo Življenje. Ob postnih petkih in nedeljah bomo molili tudi križev pot pred sveto mašo. Do sedaj ste se vedno lepo odzvali. Tudi letošnji postni čas lepo izkoristite. Iskrena hvala za nedeljsko darovanje 450 evrov.

Naj bo Postni čas za vse nas koristen in zdravilen.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

V sredo začenjamo novi močni čas v cerkvenem letu in ga začenjamo s PEPELNICO. Postni čas nas vabi k pripravi na praznovanje VELIKE NOČI. Še nam v srcu odmeva Sveta božična noč, ko smo praznovali rojstvo Božjega Sina, sedaj pa se bližamo drugi NOČI, ko je Božji Sin premagal smrt in zmagoslavno vstal iz groba. Minilo je več kot 30 let po njegovem rojstvu, da je zmogel narediti tako herojsko dejanje in za človeštvo tako odrešujoče. Če ne bi tega storil, bi še vedno tičali v stanju neodrešenosti. Velika Noč ni samo spomin, ampak je vedno novo dogajanje, kajti narava se vsako pomlad prebudi v novo življenje in prav tako tudi človek. Umiramo staremu in se prebujamo v novo. Pepeljenje pomeni ravno to. Gospod nas iz naše
minljivosti – pepela vabi v Slavo Vstajenja in večnega življenja.

Zato naj bo postni čas za nas vse koristen in zdravilen.

Milan žpk