Oznanila 11. 2. 2017 – 18. 2. 2018 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k delavniškim sv. mašam. Zaključili smo navaden čas v  cerkvenem letu in z pepelnično  sredo začenjamo naslednji močni čas, ki bo trajal 40 dni in nas bo vodil do Velike noči. Narava se počasi prebuja. Naravo bomo temeljito očistili, obrezovali bomo sadno drevje, obrezali vinsko trto. Odstranili ji bomo vse  nepotrebne rozge in ohranili bomo samo tiste, za katere upamo, da bodo tudi letos bogato obrodile. Če je že narava potrebna temeljitega čiščenja, potem smo takšnega  čiščenja potrebni tudi mi ljudje. Koliko se v nas samih nabira različna nesnaga, tako v telesu, kakor tudi v duhu. Cerkev nam hoče  pri tem čiščenju tudi pomagati. Opustitev prekomernega kajenja, pitja alkoholnih pijač, zmanševanje prevelikih obrokov hrane in več gibanja. S tem bodo imeli zdravniki manj dela, mi pa bomo imeli manj težav z zdravjem. Obenem pa bomo začutili potrebo po poglobljenem duhovnem življenju, po molitvi, po premišljevanju. Skratka osvobajali se bomo od negativnih vplivov in v nas bo prostor za dobro, plemenito. V znamenje, da želimo narediti korenito spremembo v svojem življenju, smo v sredo vabljeni k zgovornemu obredu pepeljenja, ko bo duhovnik sebe in vas potrosil z pepelom in vzklikal: “Spreobrni se in veruj Evangeliju”. Ob petkih in ob nedeljah bomo molili sv. Križev pot. Naj bo postni čas za nas koristen in zdravilen. Reden verouk je za vse skupine. Družina čaka na naročnike. Prihodnjo nedeljo lepo vabljeni ob 11h k Sv. Miklavžu.

Želim vam lep in spodbuden začetek postnega časa.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k sv. mašam. V sredo začenjamo 40 dnevni postni čas, čas priprave na velikonočne praznike. To je čas telesnega in duhovnega čiščenja. Poskrbeli bomo za zdravje telesa, s tem da bomo upustili prekomerno kajenje, pitje alkoholnih pijač, zmanjšali bomo prevelike obroke hrane in se več gibali. S tem bodo imeli zdravniki manj dela, mi pa bomo imeli manj težav z zdravjem. Obenem pa bomo začutili potrebo po poglobljenem duhovnem življenju, po molitvi in premišljevanju. Skratka osvobajali se bomo od negativnih vplivov in v nas bo prostor za dobro, plemenito. Zato si v postnem času vzemite čas za molitev in obisk svete maše. Naj bo ta čas za nas koristen in zdravilen.

Želim vam lep in spodbuden začetek postnega časa.

Milan žpk