Oznanila 1. 11. 2020 – 8. 11. 2020 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Do preklica opravljam svete maše ob delavnikih in ob nedeljah brez udeležbe ljudi. V duhu sem povezan z vsemi živimi in rajnimi za katere molim. Danes na praznik Vseh svetih bom od pokopališkega križa blagoslovil grobove vaših rajnih in po blagoslovu bom opravil v cerkvi molitve za rajne. Vi pa se rajnih spomnite doma pri večerni molitvi. Za prihodnjo nedeljo smo načrtovali obisk našega škofa Lipovška, da bo blagoslovil obnovitvena dela na župnijski cerkvi in obenem bi blagoslovil kapelico in krožišče pa moramo vse skupaj prestaviti v prihodnost, ko se bodo razmere z Covidom kolikor toliko uredile.

Želim vam vsem zdravja in ostanimo med seboj povezani.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Zaradi vse večjega širjenja Koronavirusa smo zopet tam kot smo se znašli spomladi. Upajmo, da ukrepi ne bodo predolgo trajali. Vse svete maše z ljudstvom so do nadaljnega ukinjene, tudi delitev svetih zakramentov. Pogrebi se bodo vršili samo pri vežici ob navzočnosti najožjih družinskih članov do 10 oseb. Na PRAZNIK VSEH SVETNIKOV bo blagoslov grobov potekal brez navzočnosti svojcev in sorodnikov. Vse skupne molitve na ta dan odpadejo. Priporočam vam molitev, da virus čimprej izgine in da ostanemo zdravi in med seboj povezani. Na Dobrni bom vsak dan maševal za rajne obeh župnij in bom v duhu povezan z rajnimi in z vami. Vse svete maše, ki bi jih moral opraviti tukaj pri Sv Joštu so prestavljene v prihodnost. Ognjišče za november čaka na naročnike. Ne vem, kako vam ga naj dostavim, ker nimam naslovov od naročnikov. Na voljo so tudi družinske pratike za leto 2021 in tudi Marijanski koledarji za naslednje leto.

Bodimo zdravi in med seboj povezani.

Milan žpk