Oznanila 9. 8. 2015 – 16. 8. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k delavniškim sv. mašam. V soboto obhajamo praznik Marijino vnebovzetje in za našo župnijo farni praznik. K praznovanju vabljeni od blizu in daleč. Pri jutranji sv. maši bo pridigal g. Srečko Reher in vodil sv. mašo. Ob 10h bo vodil telovsko procesijo g. Ivan Šumljak škofijski tajnik in nas bo po evangeliju tudi nagovoril. Iskreno prosim, da cerkev temu primerno okrasimo in pripravimo dva oltarja; pri križu in pod stopnicami. Dva evangelija bomo  zapeli pri Marijini kapeli. Po sv. maši se zadržimo ob prijetnem druženju ob dobri kapljici in dobrotah. Naprošam društvo kmetic za dobrote, vinogradnike za dobro kapljico. Tudi sam bom prispeval vino in sokove. Bodimo dobri gostitelji vsem udeležencem. Dekanijske duhovnike bom povabil na kosilo in tudi sosednje. Pri sv. mašah vam priporočim praznično nabirko. Nabavili bomo še nekaj kurilnega olja za zimsko sezono. Družina čaka na naročnike.

Želim vam lepe avgustovske dneve.Seveda v nedeljo pa lepo vabljeni k sv. Miklavžu.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Poslavljamo se od župljanke Verboten Marije. Priporočam jo v molitev in namesto cvetja in dragih vencev raje darujte za sv. maše, da bom imel dovolj naročil za tri sv. maše v tednu. Dar za sveto mašo je 17€ za 3€ pa prosim za vožnjo iz Dobrne na Sv. Jošt in nazaj. Sprejmite to z razumevanjem, ker avto ne pije vode. Skupaj z vsemi odgovornimi za župnijo smo se v sredo dogovorili, da bomo počasi začeli prenavljati notranjost župnišča. Začeli bomo s kuhinjo, ki je srce župnišča. V soboto ste jo pridne roke temeljito očistile. V ponedeljek in torek je na vrsti pleskanje in vse kar je v zvezi s tem potrebno postoriti, da bo kuhinja prijeten prostor. Ko bo kuhinja urejena bomo nadaljevali s pisarno. Prosim vas člani ŽPS,  ključarji in člani gospodarskega sveta, da se pogosto udeležujete sv. maš, da sproti vidimo kaj je že narejeno in da načrtujemo naprej. Odločili smo se tudi, da hlodovino za kurjavo prodamo in da čimprej nabavimo 2000 l kurilnega olja za ogrevanje cerkve. Prodana bo tudi zamrzovalna skrinja, ker je ne potrebujemo. Za ogrevanje cerkve bo potrebno peč usposobiti in v cerkvi moramo namestiti termostat, da bomo cerkev minimalno ogrevali čez teden, ko pa bodo sv. maše pa bomo temperaturo malo povečali. V zakristiji bomo staro kredenco za mašne plašče in ostale stvari, ki so potrebne za sv. mašo za menjali z novo omaro, ki je že narejena in plačana s strani g. Krnca. Mašni plašči so od vlage skoraj uničeni, ker se ni cerkev nič zračila. Vlaga povsod vdarja na plano. Rešili bomo, kar se še rešiti da. Zato vas res iskreno prosim župljani, da mi pomagate, da čimprej vse postavimo v normalno stanje. Na koncu bomo vsi zadovoljni.

Naj vas vse spremlja božji blagoslov.

Milan Strmšek, župnik obeh župnij.