Oznanila 9. 7. 2017 – 16. 7. 2017 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k delavniškim sv. mašam. V nedeljo je sv. maša pri Sv. Miklavžu. Zahvaljujem se za prvonedeljsko nabirko 360€. Tednik Družina čaka na naročnike. Umrla je Krivec Jožefa. Pogreb z sveto mašo bo v torek ob 17h. Radi molimo za naše rajne in jim darujmo svete maše. Za to nam bodo najbolj  hvaležni. V soboto ob 10h bo v baziliki v Petrovčah srečanje celjske škofije z Fatimsko Materjo božjo. Marija pridno obiskuje družine in posameznike po škofiji, tokrat pa bo skupno srečanje z Marijo v tem božjepotnem središču za celjsko škofijo in jo bomo prosili naj celjski škofiji izprosi novih duhovniških in redovniških poklicev. Vzemite si čas in se srečanja radi udeležite. Sam se srečanja ne morem udeležiti, ker imam ob 12h slovesnost dveh svetih krstov. Sem pa vesel, da ste Fatimsko Marijo v župniji tako lepo sprejeli in smo se ji častno z molitvijo oddolžili.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k oznanjenim sv. mašam. Včeraj zvečer smo imeli v župnišču razširjeno sejo. Razen nekaterih, ki so bili upravičeno odsotni smo bili v večini vsi zbrani. Poleg finančnega poročila, ki sem ga sam predstavil, smo se pogovorili, kako bomo najbolj dostojno počastili praznik Sv. Jošta z sveto mašo. Obenem bo gospod škof dr. Stanislav Lipovšek blagoslovil prenovljeno notranjost župnijske cerkve in nam jo izročil z veliko hvaležnostjo v nadaljno uporabo. Po končanem slavju v cerkvi pa se bomo vsi udeleženci zbrali v telovadnici šole za kar smo naprosili občino Mislinja, da se bomo skupaj poveselili in izročili zahvale in priznanja vsem trem občinam, družinam in posameznikom, ki so s prostovoljnim donatorstvom nam pomagali uresničiti tako veliki projekt, da je sedaj notranjost cerkve tako polepšana in iztrgana zobu časa. Ta zahvala in priznanja pa so obenem iskrena prošnja vsem trem občinam in zopet družinam in posameznikom, da nam bodo pomagali še obnoviti fasado župnijske cerkve, ki dobesedno razpada pred našimi očmi. Smo najvišje ležeča župnija v škofiji in verjetno v Cerkvi na Slovenskem in obenem razdeljena na tri občine. Iskrena hvala vsem nosilcem oblasti v teh občinah, da imajo posluh in razumevanje za nas podeželane in nam po svojih močeh pomagajo. Do lepe nedelje bom poskušal pridobiti tudi predračun za obnovo fasade, da vidimo pri čem smo. Z obnovo notranjosti bodo vsi stroški pokriti in verjetno bo še nekaj ostalo za nadaljna dela. Naslednjo sejo bomo imeli v soboto 22.julija, ko bodo verjetno že klopi v cerkvi in da še vse do konca dorečemo glede same pogostitve. Za sedaj je dovolj, kar sem vam napisal.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk