Oznanila 9. 4. 2017 – 16. 4. 2017 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Pred nami je Veliki teden. Na veliki četrtek začenjamo SVETO TRIDNEVJE. Večerna sv. maša na veliki  četrtek bo ob 19h. To je spomin zadnje večerje, postavitev sv. maše, posvetitev apostolov v duhovnike in Jezusova molitev za edinost. Najsvetejše prenesemo k božjemu grobu. Zvonovi do vigilije ne zvonijo. Na veliki petek Cerkev ne obhaja sv. maše zaradi Jezusove smrti na križu, zato pa ta dan poslušamo božjo besedo, častimo Jezusov križ in prejmemo sv. obhajilo. Na veliko soboto bomo ob 7.30h slovesno blagoslovili ogenj, prižigali si boste gobe in doma pokadili domove. Prvi blagoslov velikonočnih jedil bo v žup. cerkvi  ob 9h dopoldne. Nato bodo blagoslovi na Klancu pri križu ob 10h, pri Kristanovi kapeli ob 11h, v Zavrhu pri Flisovem križu ob 12h, pri Sv. Miklavžu ob 13h, nato še v žup. cerkvi ob 14h in 15h in zadnji blagoslov pri novi kapeli v Lokovini ob16h. Pri vseh blagoslovih vas lepo prosim, če kaj darujete za obnovo in vzdrževanje Božjega groba v Sveti Deželi. Velikonočno Vigilijo začnemo ob 19h. Sledi slavje Luči, branje božje besede, ALELUJA, in nato slovesna sv. maša. Vstajenjska procesija bo v nedeljo ob 6.30h, sledi zahvalna pesem in slovesna sv. maša. Druga sv. maša bo ob 10.30h. Lepo in iskreno vas naprošam za velikonočno nabirko. Danes je na voljo praznična številka Družine in nekaj izvodov tudi za ne naročnike cena je 3.90€. Ta teden šolska mladina nima verouka. Zvesto obiskujte obrede sv. tridnevja.

Želim vam lepo pripravo na praznovanje Velike Noči.

Vaš Milan žpk

 

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Pred nami je Veliki teden. V četrtek začnemo SVETO TRIDNEVJE. Sv. maša na veliki četrtek bo ob 17h. Ta dan se spominjamo postavitve sv. maše, posvetitve apostolov v duhovnike in Jezusove molitve za edinost. Po maši prenesemo Najsvetejše k božjemu grobu. Na veliki petek Cerkev ne obhaja sv. maše zaradi Jezusove smrti na križu, pač pa ta dan poslušamo božjo besedo, molimo prošnje, častimo Jezusov križ in nato prejmemo sv. obhajilo. Najsvetejše prenesemo k božjemu grobu. Na veliko soboto bo ob 8h blagoslov ognja in gobe in potem pokaditev domov. Blagoslov velikonočnih jedil bo ob 14h, 15h, in 16h. Prinesite k blagoslovu tudi jedila za skupni velikonočni zajterk, kakor je tukaj običaj. Ob 19h začnemo z Velikonočno Vigilijo in začetek praznovanja Velike noči. Sledi hvalnica velikonočni sveči, nato poslušamo božjo besedo, nadaljujemo z krstnim bogoslužjem, izpovemo vero in nadaljujemo z slovesnim bogoslužjem. Na Veliko noč bo vstajenjska procesija ob 7h zjutraj, sledila bo zahvalna pesem in slovesno bogoslužje. Druga sv. maša bo ob 10h. Pri sv. mašah vas in vse udeležence lepo prosim za praznično nabirko, da bomo lažje izpolnili vse naloge in obveznosti, ki smo si jih za letos zadali. Več bom sporočil v velikonočnih oznanilih. Ministranti, ključarji, pevke pevci, g.organist in vsi župljani angažirajte se, da boste čimlepše praznovali skupaj z g. Rudijem Tislom, ki mi tudi letos velikodušno pomaga. Poskrbite tudi za njegovo prehrano.

Želim vam lepo pripravo na praznovanje Velike Noči.

Vaš Milan žpk