Oznanila 9. 3. 2014 – 16. 3. 2014 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k sv. mašam in k pobožnosti sv. križevega pota, ko spremljamo Jezusa od dvorane zadnje večerje pa vse  do križanja na kalvariji. Velikokrat se v teh štirinajstih postajeh najdemo tudi mi. V soboto bo v župniji Vojnik srečanje vseh  ŽPS, članov Karitas in drugih aktivnih članov v župnijah. Ob 14h se zberemo v župnijski cerkvi, kjer bo kratko molitveno bogoslužje in nagovor. Nato bomo v skupinah, kakor smo se že dogovorili v vsaki župniji razmišljali o petih izzivih za naše krščansko življenje; namreč kako prebuditi  župnijo za čimbolj dejavno sodelovanje.  Za župnijo smo odgovorni vsi, ki smo krščeni. Vsi smo župnija. Ne izmikajmo se odgovornosti. Prebudijo naj se zlasti  starši, ki želijo, da jim duhovnik in katehistinja pomagata vzgajati otroke v krščanskem duhu. Kajti, če starši ne sodelujete v tem procesu, je naše delo jalovo. Veste, kaj to pomeni. Kje pa je zapisano, da morajo vsi otroci obiskovati verouk, če s strani staršev  ni nobenega odziva in sodelovanja. Zato se le malo prebudite in pokažite dobro voljo. Midva z katehistinjo res rada učiva vaše otroke, vendar malo več pripravljenosti za sodelovanje pokažite starši. V soboto bo v kulturnem domu potekala tudi delavnica – tečaj za izdelovanje cvetja iz krep papirja. Nekaj malega bo potrebno doplačati: s seboj pa prinesite le škarje. Prijavite se gospe Tatjani Pinter iz Vrbe na telefon 041 313 137. Iskreno se zahvaljujem možem iz župnije, da so ves les scepili in ga tudi zložili. Nekaj ga bomo razrezali   za nadaljno uporabo. Reden verouk je za vse razrede. Družino si vzemite naročniki. Lepo prosim vse, ki sodelujejo pri pokopu pusta na Pepelnično sredo, da stem obredom zaključijo, sicer se bom hitro poslovil iz župnije, saj tako početje spada še samo v norišnico in ne v tako kulturno občino kot je Dobrna. Dajem v razmislek.

Vaš Milan, žpk.