Oznanila 9. 1. 2022 – 16. 1. 2022 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Lepo vabljeni k oznanjenim svetim mašam. Razvozil  sem koledarje in knjižice po župniji. Nekaj knjižic mi je zmanjkalo, zato proti koncu jih vsi niste prejeli. Iskrena hvala za lepa bežna srečanja in za velikodušnost, ki ste jo pri tem pokazali. O vsem bom še poročal. Ta teden pa začenjamo z rednim veroukom za vse skupine. Starši me že sprašujete, kdaj bo letos prvo sveto obhajilo in sveta birma. Če bodo epidemiološke razmere ugodne, bomo imeli prvo sveto obhajilo v nedeljo 5. junija na Binkošti. Glede svete birme pa se še moram pogovoriti na škofiji Celje. Datum birme bom kmalu sporočil, če bo letos. Z ozirom na nesodelovanje staršev birmancev in samih birmancev, bi najraje birmo prestavil na 9.razred. Vabim birmance in starše k sveti maši ob nedeljah pa ni skoraj nobenega odziva. Saj je podobna situacija tudi pri starših prvoobhajancev in pripravnikih na prvo sveto obhajilo. Pričakujem, da se boste prebudili. Vabim vse župljane, da se naročate na Družino in Ognjišče. To pa res ni takšen strošek in koliko spodbud boste ob tem prejeli za življenje in lažje boste vzgajali otroke. Premislimo in se odločimo.

Vaš Milan žpk.

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k svetim mašam. Vstopili smo v Novo Leto 2022. Naj bo res srečno in blagoslovljeno in da čimprej premagamo korono, ki se pojavlja v različnih inačicah in nam kroji življenje. Uspešno bi jo premagali, če bi se dali cepiti.

Milan žpk.