Oznanila 8. 5. 2022 – 15. 5. 2022 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Začenjamo drugi teden v maju, ko bomo še posebej molili za zdravo vreme, za dobro letino, da bi bili še obvarovani mraza in čez leto drugih ujm, da bi se v jeseni veselili bogatih sadov naše zemlje in našega truda. Zato ves teden vabljeni v večjem številu k sveti maši in tudi spremljajte svoje otroke k šmarnicam. V petek po večerni sveti maši bo v cerkvi sestanek za starše birmancev in njihove botre, da se srečamo in spoznamo. Pogovoriti se moramo tudi, kako bomo vse skupaj pripravili, da bo vse potekalo v najlepšem redu in pravem vzdušju. Nekaj bo potrebno tudi prispevati za SVETO PISMO, ki ga bodo birmanci prejeli v dar. Pogovoriti se moramo za čiščenje in okrasitev cerkve. Zato prosim za zanesljivo udeležbo. Dobrnski KVARTET GRČE vabijo prihodnjo nedeljo ob 16h v Kulturni dom v Dobrni na predstavitev druge zgoščenke ob 12 letnici delovanja kvarteta. Lepo vabljeni. Mesečnik Ognjišče lahko dobite naročniki. Srečanje dekanijskih duhovnikov s škofom Maksimilijanom je petekalo v zdravem vzdušju in duhovnem razpoloženju. Nekateri duhovniki so bili prvič na Dobrni, navdušeni nad lepoto kraja in urejeno okolico. Zato hvala vsem, ki ste se ta teden trudili, da smo vse tako lepo pripravili. Včeraj smo spravili pod streho tudi sinodalni dan.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Teden, ki je pred nami bo v znamenju molitve za zdravo vreme, za dobro letino, za blagoslov pri našem delu, da bi bili obvarovani še mraza in drugih ujm čez leto, da bi se mogli v jeseni veseliti sadov zemlje in našega truda. Lepo vabljeni tudi k sveti maši. Danes poteka dekanijski sinodalni dan v župniji Vojnik. Veliko se o tem govori in se še bo govorilo, da bi se v nas vernih prebudila zavest, da smo vendar kristjani, da bi se tega zavedali in začeli živeti v skladu z krščanskimi vrednotami. Na to moramo biti ponosni, da bi znali tudi druge na nevsiljiv način pridobivati za Kristusa.

Bodimo Kristusovi pričevalci.

Milan žpk