Oznanila 8. 5. 2016 – 15. 5. 2016 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Nadaljujemo z šmarnično pobožnostjo zjutraj in zvečer, obenem se bomo ves teden priporočali Svetemu Duhu za pomoč in razsvetljenje, saj obhajamo v nedeljo praznik SVETEGA DUHA ali Binkošti. Naši dečki in deklice iz tretjega razreda pa se bodo prvič srečali z Jezusom v svetem obhajilu. V sredo ob 16h naprošam starše prvoobhajancev in starše birmancev, da pridejo in temeljito očistijo župnijsko cerkev, da bo očiščena za obe slovesnosti. V petek se bodo otroci očistili v zakramentu sv. spovedi in tudi starši. Otroke bom spovedoval v učilnici, starše pa gospod Srečko v spovednici. Starši dajte otrokom lep zgled in radi pristopite k zakramentu sprave, da boste skupaj z otroki sprejeli sv. obhajilo. V nedeljo se začnemo zbirati takoj po deveti uri, da že lahko pred slovesnostjo napravimo kakšen posnetek, da bo šlo po maši hitreje. Otroci sedijo skupaj s starši v klopeh, kajti klopi so namenjene in rezervirane za starše in prvoobhajance. Uradni fotograf bo g. Klemen Langus iz Šentjurja in snemalec g. Čulk iz Radeč. Prosim, da se ostali fotografi ne vmešavajo zraven in ne  delajo zmedo. Po slovesnosti v cerkvi, bo v novi veroučni učilnici pogostitev za otroke in njihove starše, brate in sestre. Otroci bodo prejeli tudi lep dar, kot spomin na prvo sveto obhajilo. Starši prispevate prostovoljni dar v vrednosti 30€. Šolska mladina ima reden verouk. Družino si vzemite naročniki.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vas vabim k oznanjenim sv. mašam. V nedeljo bo z vami g. Srečko Reher, ker imamo na Dobrni praznik prvega sv. obhajila. Urnik sv. maše ni spremenjen. Kdor še ni vzel Ognjišča za maj, naj to stori.

Želim vam lepe majniške dneve.

Milan žpk