Oznanila 8. 3. 2020 – 15. 3. 2020 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k svetim mašam ob delavnikih in k molitvi križevega pota ob sredah, petkih in nedeljah pred sveto mašo. Pri obnovi zvonika naše župnijske cerkve se počasi premika. Uspelo mi je najti izvajalca del, nato podjetje, ki nam je pripravljeno posoditi odre za poruštanje zvonika do vrha in pa cena bakrene pločevine. Če mi bo uspelo sestaviti finančno konstrukcijo ta teden, vam bom o tem poročal prihodnjo nedeljo. Rad bi, da bi začeli z deli pred Veliko nočjo. Verouk je ta teden za vse skupine. V petek vabim h križevemu potu starše in botre letošnjih birmancev in birmank in starše letošnjih prvoobhajancev in prvoobhajance. Najprej bomo lepo zbrano sledili molitvi križevega pota, nato obhajali sveto mašo, po maši pa se bomo še pogovorili o zakramentu svete evharistije in svete birme. Prosim zanesljivo se udeležite te duhovne priprave na Veliko noč in na prejem zakramenta prvega svetega obhajila tretješolcev in zakramenta svete birme osmošolcev. Prihodnje leto 2021 čebelarsko društvo Dobrna obhaja svoj visoki jubilej 85 let delovanja. Ob tej priložnost bi radi razvili svoj čebelarski prapor. Lansko leto so to storili v Vinski gori. Ker pa je to združeno tudi z finančnimi sredstvi se čebelarji Dobrne iskreno obračamo na vse samostojne podjetnike in posameznike za velikodušno pomoč. Obiskali bomo podjetnike,jih prosili, oni pa se bodo sami odločili. Vse ostale pa vabimo k prostovoljnemu donatorstvu za srebrni, zlati žebljiček na drogu prapora, ali pa za botrstvo pri izdelavi prapora. Med imamo vsi radi in veseli smo brenčanja čebel, ki nam tako pridno oprašujejo, zato bomo s praporom pokazali vesoljni javnosti, da smo tudi na Dobrni marljivi in pridni čebelarji.

Vaš Milan žpk