Oznanila 8. 3. 2015 – 15. 3. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA

Upam, da ste danes prinesli volilne liste s seboj. Prosim, oddajte jih v škatlo pod korom. Zvečer bo komisija vse liste preštela in izbrala izvoljene stare ali nove kandidate. V nedeljo vas bom glede volitev podrobneje seznanil. Iskrena hvala za sodelovanje in za zaupanje. V soboto se bo v Kulturnem domu odvijal DOBRODELNI KONCERT za GREGORJA pod geslom NAJ POSIJE SONCE. S svojo udeležbo podprimo prizadevanje vseh, ki bi radi pomagali Gregorju, da bi kljub hudim poškodbam, ki jih je utrpel v prometni nezgodi lahko zaživel čimbolj normalno življenje. Gre predvsem za preureditev stanovanja in nabavo opreme, da bo lahko nemoteno prihajal in odhajal iz stanovanja. Nesreča nikoli ne počiva. Župljani in krajani ste že velikokrat dokazali, da imate srce za stisko bljižnjega in radodarne roke. Dobremu človeku se dobrota v rokah množi. Kot veste je Državni Zbor 3.3 sprejel Zakon o zakonski zvezi in družinskih razmerjih in s tem razveljavil prejšnji Referendum, ko smo ga državljani že enkrat zavrnili. Zakonska skupnost med enim možem in eno ženo je osnovna ureditev družinskega odnosa že po naravi. Temu nasprotuje sprejeti zakon in zakonsko zvezo označuje kot življenjsko skupnost dveh oseb. S takšno definicijo se Slovenija uvršča med tiste države, ki nasprotuje naravnemu razumevanju življenjske skupnosti ženske in možkega, ki je naraven prostor za posredovanje novega življenja in hkrati najboljše okolje za vzgojo in za razvoj otroka. Nič nimamo proti drugačnim oblikam skupnega življenja, vendar ne na način, da se rušijo temeljna naravna dejstva. Kdor želi naj danes podpiše pobudo za razpis zakonodajnega referenduma o zakonski zvezi in družinskih razmerjih. Te podpise ni potrebno overoviti. Na vsak list se lahko podpiše 10 pobudnikov, kakor formular zahteva. Zbudimo se že enkrat in recimo odločen NE neumnostim, ki se dogajajo v parlamentu. Uničili so nam vero in cerkev, sedaj še hočejo uničiti družino. Reden verouk, Družina. Čistite žup. cerkev farani iz Loke. Iskrena hvala za nedeljsko nabirko553€.

Vaš Milan, žpk