Oznanila 8. 2. 2015 – 15. 2. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Danes obhajamo slovenski kulturni praznik. Ob 16h lepo vabljeni na prireditev v počastitev tega praznika v kulturno dvorano na Dobrni. Slovencem nam je pomagala preživeti slovenska beseda, narodna zavest in tudi krščanska vera, ki nas je dvignila na višjo kulturno raven. Vse tri vrednote tako vidno zamirajo v slovenskem narodu za katere so naši predniki živeli, trpeli in tudi umirali. Če bi bilo našim prednikom tako vse eno kot je nam, bi nas zgodovina že zdavnaj pometla iz prizorišča zemlje. Pred postnim časom, se vsako leto oglasijo slovenski škofje z svojim pastirskim pismom. Letos nam hočejo spregovoriti o vlogi laikov tako v družbi kakor tudi v cerkvi. V cerkvenem pomenu besede ste laiki vsi, ki ne opravljate kakšne vidne cerkvene službe, ampak ste s tem, ko ste krščeni in živite po nauku Jezusa Kristusa in ste v polnem občestvu z cerkvijo deležni trojne službe ali poslanstva, ki vam ga vera nalaga. To je učiteljaka, preroška in vodstvena služba. Če se zavedamo svojega krščanskega porekla, potem moramo povsod tako tudi živeti in delovati in biti neustrašeni, da se ne pustimo strahovati. Pred nami so volitve župnijskih pastoralnih svetov  volitve najožjih duhovnikovih sodelavcev, ki skupaj z njim prevzemajo odgovornost za prihodnost župnij in tudi za krščansko življenje po naših župnijah. Bolj ko smo vsi med seboj povezani in več kot nas je, ki sprejemamo odgovornost za župnijo bolj je župnija živa in dejavna. V tem smislu sem vas že tretje leto obiskal na vaših domovih. Ob vas se čutim nagovorjenega in še z večjim veseljem se trudim za to lepo župnijo. Zato sem trdno prepričan, da boste volitve vzeli zares in pomagali izbrati zopet delovno in ustvarjalno ekipo, ki mi bo pet let pomagala pri vodenju župnije. Volili in izbirali bomo člane in članice ŽPS na drugo postno nedeljo, to je prvega marca. V ta namen tudi molimo za pravo izbiro. Reden verouk je za vse skupine; tudi za prvi razred. Družino si vzemite naročniki. Iskrena hvala, ker ste možje in fantje očistili sneg pri cerkvi in župnišču.

Želim vam lep in blagoslovljen teden.

Vaš Milan žpk