Oznanila 8. 12. 2013 – 15. 12. 2013 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Danes iskreno vabljeni k sveti maši. Poteka tudi Miklavžev pohod. Ob 15h pa res še enkrat iskreno vabljeni na ogled veseloigre “Cvetje hvaležno odklanjamo.” Dramska skupina iz Šmartnega v Rožni Dolini nas bo dve uri prijetno razveseljevala. Pridite in napolnite dvorano. Igralci še bolj doživeto igrajo, če jih več ljudi posluša. Vstopnina je simbolična,  mora pa biti, da si nekoliko povrnejo stroške. Dvorane jim nič ne zaračunam. V nedeljo bodo tri svete maše. Pridite k tisti, ki vam najbolj odgovarja. Miklavževanje je potekalo v najlepšem redu. Vsem, ki ste sodelovali se iskreno zahvaljujem. Za drugo leto bi bilo lepo, če bi se z starši dogovorili, da bi se med potjo kaj dogajalo, na primer, da bi otroci iskali skriti zaklad. Sodelovali pa bi tudi škratki oblečeni v božičke. Prav je, da vsako leto stvari nadgrajujemo in jih vsebinsko bogatimo. Zato bom prosil nekaj staršev za pomoč. Upam, da ste z ozvočenjem zadovoljni. Namestili smo  zvočnik še na koru. Stari slušni aparati povzročajo piskanje v zvočnikih. Želim, da vsi kvalitetno slišite. Tudi v župnišču tako lepo in kvaletetno delata Kotnik Tone in Smrečnik Franci. V tem tednu bosta oba hodnika in stopnišče uspešno zaključila. Sedaj bo mir res nekaj časa. Prepleskali bomo še tri sobe in nekaj manjših prostorov in potem bo celo župnijšče kolikor toliko urejeno. Postopoma bomo uredili še sanitarije in kopalnici. Tri sobe bi lahko oddali gostom-duhovnikom, ki prihajajo v zdravilišče in bi delno krili stroške vzdrževanja.

Šolska mladina ima redna veroučna srečanja. Letos zelo lepo sodelujemo. Le to želim, da bi se bolj pogosto  srečevali pri daritvi svete maše otroci in starši. Starši vključite ob nedeljah v svoj urnik tudi sveto mašo. Lepo vas prosim. Otroci se izgovarjajo na vas, da nikoli nimate časa. Je to res.

Vse lepo.

Milan, župnik