Oznanila 8. 11. 2015 – 15. 11. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Danes ob 15h lepo vabljeni na dijakonsko posvečenje g. Majcen Gregorja v Novo Cerkev. Lepo vabljeni k  sv. mašam ob delavnikih. V sredo bo ob 17h maševal v župniji Sv. Jošt na Paškem Kozjaku naš gospod škof dr. Stanislav Lipovšek. Tudi iz naše župnije lepo vabljeni k sv. maši. Po maši se bomo zadržali v prijetnem druženju in dobri kapljici. Danes je zahvalna nedelja, zato se vam spoštovani župljani župnije Dobrna iskreno zahvaljujem za tako lepo sodelovanje na vseh področjih. Lepo se srečujemo pri daritvenem oltarju, kjer nas Jezus povezuje v brate in sestre in postajamo res ena velika družina. V župniji deluje veliko skupin, ki se trudijo za lepo življenje v župniji. Tako pevski zbor oblikuje sv. bogoslužje, bralci božje  besede nam posredujejo lepo prebrano božjo besedo, ministranti in ministrantke tako dejavno sodelujejo pri oltarju, ključarji in člani ŽPS mi konsrtuktivno pomagajo voditi župnijo, Župnijska Karitas mnogim lajša materijalno stisko in tudi duhovno, gospa katehistinja in sam se trudiva za duhovno in versko rast naših šolarjev in vsi bratje in sestre finančno pomagate, da župnija nemoteno polsluje in razni dobrotniki se še dodatno izkažejo. Vesel sem, da imamo lepe odnose z Občinsko Upravo z gospodom županom na čelu in prisluhnejo tudi potrebam župnije in tako lepo in spodbudno sodelujemo z raznimi društvi in Zavodi. Tudi Zdravilišče in Hotel Triglav nam je naklonjen. Skratka vsem naštetim in ostalim se iskreno zahvaljujem za lepo sodelovanje in takega sodelovanja si tudi kot župnik te lepe župnije tudi v prihodnosti  želim.

Dobri Bog pa naj v obilju trosi na vse nas svoj blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

V sredo nas bo obiskal gospod škof Ordinarij dr. Stanislav Lipovšek. Somaševala bova ob 17h. Blagoslovil bo popolnoma prenovljeni Marijin oltar in božji grob, tudi vsa obnovitvena dela v župnišču bo blagoslovil. Po slovesnosti se bomo z njim zadržali ob prijetnem klepetu, prigrizku in dobri kapljici, ki bo prav na god sv. Martina postala vino. Iskreno se zahvaljujem g. Dobovičnik Boštjanu, ker je v kuhinji zamenjal ali obnovil vse elemente. Kuhinja je sedaj kot nova. V bližnji prihodnosti bomo zamenjali staro peč za kurilno olje z novo. Zato res iskreno prosim za prostovoljni prispevek med 20 in 30€, da bomo lažje pokrili vse stroške v zvezi z ogrevanjem. Na praznik vseh svetih in ob pogrebu pokojne Hriberšek Zofije ste darovali 508€. Iskreno se zahvaljujem. V soboto 21. nov. bo dekanijsko srečanje vseh članov župnijskega pastoralnega sveta in to v župniji Vojnik v novi večnamenski dvorani. Stoji ob župnišču. Srečanje bo ob 15h. Prosim za zanesljivo udeležbo, ker v župniji v novembru ne bo srečanja. Na voljo imate marijanski koledar in tudi pratiko za 2015. Ob zahvalni nedelji se iskreno zahvaljujem pridnim posameznikom in celi župniji za lepo sodelovanje in za vsestransko pomoč, da kljub temu, da ne živim v vaši župniji, vendar župnija gre nemoteno naprej in res lepo delamo in sodelujemo. Še naprej si želim lepega in konstruktivnega sodelovanja.

Dobri Bog pa naj na vse nas trosi svoj blagoslov.

Milan žpk