Oznanila 7. 8. 2016 – 14. 8. 2016 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA

Iskreno vabljeni k oznanjenim sv. mašam. V nedeljo bo sveta maša tudi pod šotorom pri Novem gradu, ker naši lovci obhajajo visoki jubilej-70. letnico delovanja tukaj na Dobrni. Ob tej priložnosti bomo obhajali takoimenovano Hubertovo sveto mašo ob spremljanju Štajerskih rogistov in kvarteta Krče. Iskreno in lepo vabljeni k sveti maši vsi lovci in vsi, ki ste prejeli tudi vabila. Po maši bo sledil še lep kulturni program in vse dogajanje se bo nadaljevalo v noč pod kostanji. Lepo vabljeni na prireditev tudi drugi župljani.Pred nami pa je tudi naš župnijski praznik Marijino Vnebovzetje, ki ga bomo obhajali 15. avgusta. Gotovo se bo zbralo veliko ljudi in med nami bosta zlatomašnik in novomašnik. Če bo lepo vreme bomo imeli telovsko procesijo s petimi evangeliji in novomašnik bo delil blagoslov. Somaševali bomo vsi trije in prejeli novomašni blagoslov. Pogostili bomo tudi vse navzoče. Zato prosim vinogradnike za dobro kapljico, gospodinje za kruh, pecivo in ostale dobrote. Nakaj bom prispeval tudi sam v obliki vina in salam. Povabljene goste pa bomo pogostili tudi s kosilom v novi veroučni učilnici. V soboto bomo čistili cerkev in tudi okolico in postavili tudi breze. Pričeli bomo ob 9h zjutraj, s tem da imam ob 11h tudi sveti krst. Naredimo nekaj lepega za Marijo in za osebno duhovno poglobitev. Danes je prva nedelja, zato lepo prosim za prvonedeljsko nabirko. V nedeljo ob 15h bo tudi žegnanje traktorjev in drugih delovnih strojev na Dobrovi pri Tini vabi govedorejsko društvo Celje.


Želim vam lepo in blagoslovljeno nedeljo.

Vaš Milan žpk

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k oznanjenim svetim mašam. V nedeljo smo slovesno obhajali naš farni praznik. Iskreno se zahvaljujem vsem, ki ste tako lepo vse pripravili, očistili cerkev jo okrasili, pripravili oltarje, nosili nebo, svečnike, bandere in zlasti organistu in vsem pevcem za lepo spremljanje bogoslužja. Lepo se zahvaljujem za razkošno pogostitev z dobrotami in tudi za darovanje za cerkvene potrebe. Darovali ste 468€. Iskrena hvala. Ognjišče za avgust čaka na naročnike.

Naj vas vse spremlja božji blagoslov!