Oznanila 7. 7. 2013 – 14. 7. 2013 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k delavniškim sv. mašam in k molitveni uri za duhovne poklice. Pričakujem vaše prijave za romanje in izlet na avstrijsko Koroško, kakor sem vsa seznanil prejšnjo nedeljo. Želel bi, da se romanja udeležite člani župnijskega pastoralnega sveta in tudi družinski član. Pravtako vabim ključarja z ženo in člane karitas. Vendar vsak se mora prijaviti, da vem zaradi števila. Vsak udeleženec mora imeti svoj sedež. Romanje bo zanimivo in vmes bo veliko dobre volje. Kakor vidite sem si kupil novi avto-Fiat Pando. Šest let sem zbiral sredstva in sedaj se mi je posrečilo dobiti avto, ki vleče na vsa štiri kolesa pa še dizel je. Res je primeren za župnijo, kjer sedaj delujem. Vse sem plačal iz lastnih prihrankov. Osebno bom tudi prispeval za nove elektronske orgle za župnijsko cerkev za katere se toliko trudi in prizadeva naš organist David. Pridobil je kar nekaj sponzorjev, ki so že darovali, nekaj pa bo prispevala tudi župnija. Orgle bomo dobili na začetku avgusta, da bodo za Veliko mašo že igrale Bogu in Materi božji v čast. Vrednost orgel je okoli 7000€. Polovica denarja je v bistvu že zbranega. To veliko pridobitev še priporočim kakšnemu dobrotniku iz župnije, da bomo lažje krili stroške. O tem vas bom še seznanjal prihodnje nedelje. Tudi danes vam iskreno priporočim nabirko. Farane iz Zavrha lepo prosim, da prevzamete skrb za čistočo in urejenost župnijske cerkve v juliju. Vam spoštovani iz Vinske Gorice iskrena hvala za skrb v juniju. Družina čaka na naročnike.

Lep in blagoslovljen teden vam želim.

Vaš Milan, župnik