Oznanila 7. 6. 2020 – 14. 6. 2020 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo  vabljeni k svetim mašam. Zaenkrat si še moramo razkuževati roke, maske so priporočljive, niso pa obvezne. Obnašajmo se modro. Danes obhajamo praznik prvega svetega obhajila. Prvič se bo srečalo z Jezusom 15 dečkov in deklic. Vse bo potekalo v prijetnem vzdušju ob ljudskem petju in spremljavi na orglah g. Marka Čerenaka. Sprejmimo tako kot je. V danih razmerah bo to optimalno, še hvala Bogu, da lahko vse to uredimo. V  sredo pred večerno sveto mašo, to je ob l8h boste prevzeli fotografije od g. Klemena Langusa in poravnali. Prosim, da pridete vsi. Ta teden imamo verouk za vse skupine. Za birmance pripravljamo birmovanje za soboto 11. julija ob 10h. Lepo prosim starše letošnjih birmank in birmancev, da se dobimo v petek zvečer pri večerni sveti maši, da se o vsem pogovorimo. Prosim za zanesljivo udeležbo. Delo na strehi zvonika žup. cerkve in obnova fasade in obnova stolpne ure je praktično zaključeno. Ta teden bodo začeli odstranjevati oder. Tudi vsi računi za delo in material bodo izstavljeni ta teden. V nedeljo vam bom o vsem poročal do  podrobnosti. Upam, da se bo finančno izšlo, sicer bom pa videl ta teden. Kdor se je še namenil prispevati prostovoljno naj še prispeva, da mu ne bo kdaj žal, da ni bil zraven. Če pa bo ostal kakšen evro, ga bomo namenili za pleskanje notranjosti podružne cerkve sv.Miklavža.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo pozdravljeni. Zaenkrat si še moramo razkuževati roke, maske so priporočljive niso pa obvezne. Odločajmo se modro. Na praznik svetega rešnjega telesa in krvi bo tukaj sveta maša. Po maši bomo molili istoimenske litanije in prejeli blagoslov z najsvetejšim. Pridite v večjem številu, da se Jezusu zahvalimo za njegovo navzočnost med nami v podobi kruha in vina. Danes vodi sveto mašo gospod Srečko Reher. Na Dobrni imamo namreč prvo sveto obhajilo.