Oznanila 7. 5. 2023 – 14. 5. 2023 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Z veseljem se udeležujmo šmarničnih svetih maš, zlasti prvoobhajanci in starši, šolska mladina in ostali bratje in sestre. V sredo bo naša župnija zopet gostila dve dekaniji – Novocerkovško in celjsko dekanijo. Obe dekaniji sta združeni. Pridružil se nam bo škof Maksimilijan in vodil sveto mašo ob 9.30h. Po sv. maši se bomo družili v veroučni učilnici in v Slomškovi dvorani. Po sveti maši bomo spili kavico ali čaj in prosim, če farani pripravite še kakšno pecivo. Za kosilo ob 12.30h bom poskrbel jaz. In prosim tudi za solidno udeležbo pri sveti maši. Kadar župnija gosti škofa in okoli 20 duhovnikov je to veliki praznik in blagoslov za župnijo. Ta teden tudi več molimo, da bi bili obvarovani pozebe. V petek sklicujem sestanek za starše prvoobhajancev po šmarnicah. Sestanek bo petekal v cerkvi, da bodo lahko prisotni tudi otroci. Pogovoriti se moramo, kako bomo obhajali praznik prvega svetega obhajila, da bo v blagor otrok in nas vseh. Sestanka se zanesljivo udeležite. Obnova orgel teče po načrtih in bo trajalo približno mesec in pol. Kor je zato do nadaljnega zaklenjen. Vsi zbori boste v tem času sodelovali pri Jožefovem oltarju. Sprejmite to obvestilo z razumevanjem.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Z veseljem prihajajte k oznanjenim svetim mašam. Ta teden vam priporočam več molitve, da bi bili obvarovani pozebe. Danes pa lepo vabljeni ob 14h k blagoslovu kmetijske mehanizacije in štirikolesnikov. Nabavili smo 33oo litrov kurilnega olja. Tako je cisterna pripravljena za novo kurilno sezono. V cerkveno blagajno se je nabralo za 2500€ ob različnih priložnostih.

Bogu hvala in Vam spoštovani župljani.

Milan žpk