Oznanila 7. 5. 2017 – 14. 5. 2017 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Ta teden smo se zbirali k molitvi za nove duhovniške in redovniške poklice in smo imeli ob tem kratka  premišljevanja, zato nismo brali šmarničnih razmišljanj. Ta teden bomo brali zjutraj razmišljanja od g.  Andreja Šauperl “Naredi  me za orodje svojega miru” s poudarkom na Materi božji. Razmišljanja so zelo osebna. Za šolsko mladino pa beremo razmišljanja o Faustini Kovalski veliki ljubiteljici Jezusa, da bi ga tudi mladi vzljubili in mu bili zvesti. Vsak dan boste prejeli posebno nalepko in sestavljali mozaik. Za nazaj boste prejeli sličice, če boste naprej redno obiskovali do konca meseca. Na koncu meseca boste prejeli teh osem sličic. Prvoobhajanci, birmanci, ministranti in ostali šolarji, radi se udeležujte šmarnic skupaj z starši. Še 14 dni nas loči do prvega sv. obhajila. Prispevek staršev je 30€. Otroci bodo dobili bogata darila in bodo tudi pogoščeni skupaj z starši. Fasada na veroučni učilnici je odeta v nova oblačila. Vse ostalo bomo naredili v času počitnic. Iskrena hvala Tončeku, Karliju in Gustiju za pleskanje, gospodom Pavliju, Vikiju in Tinčeku pa iskrena hvala za postavljanje in odstranitev odra. Ta teden ni Tednika Družina. Bratje Salezijanci lepo vabijo v nedeljo na praznovanje Marije Pomočnice Kristjanov v Don Boskov center na Hudinji v Celju združeno z molitvijo za nove duhovne poklice. Vse je napisano na plakatih.

Želim vam lep in blagoslovljen teden, ki je pred nami.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k sv. mašam. V soboto je sveta maša nekoliko prej, združena z sv. krstom. Sprejmite to z razumevanjem. Ta teden bodo pleskarji že začeli z pripravo na pleskanje in saniranje sten pod zvonikom. Tudi bomo pregledali električno napeljavo po cerkvi, ker bomo cerkev malo drugače osvetlili. Predvajalnik za pesmi in stenčas ostaneta zaenkrat na svojem mestu, bo pa vse pripravljeno za nastavitev novega. V elektronski obliki zaenkrat ni denarja, predvajalnik z lečami za približevanje in oddaljevanje slike pa ni zaenkrat dosegljivda bi lahko z kora nastavljali pesmi. Obnova klopi lepo napreduje. Vesel sem vašega velikodušnega sodelovanja.

Na vse vas kličem božji blagoslov.

Milan žpk.