Oznanila 7. 4. 2024 – 14. 4. 2024 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA.

Obhajali smo osmino po Veliki noči in se spominjali velikih božjih del, ki jih je Bog storil za nas po svojem sinu Jezusu Kristusu, ki ga je obudil od mrtvih. Ta teden sta dve sveti maši vsak dan in vzemite si čas in prihajajte k sveti maši. Približuje se praznik Svete birme, zato ta petek lepo vabim starše in birmance k večerni sveti maši in po maši bomo v cerkvi nadaljevali s sestankom. Pogovoriti se moramo in doreči stvari, kako bomo obhajali prihod Svetega Duha v našo župnijo. Vsak naj doprinese svoj delež k temu dogajanju, da bomo nazadnje vsi zadovoljni in bo počeščen Dobri Bog. Zanesljivo pridite. Za veliko noč ste darovali ob darovanju 1150 evrov, ob blagoslovu jedil pa 900 evrov. Iskrena hvala vsem darovalcem. Predračun za devet oken za kaplanijo je napisan: 10.000 evrov. Okna bodo iz prvovrstnega hrasta, da bo sto let mir. Denar je zagotovljen.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo smo obhajali Velikonočne praznike. Ves teden smo obhajali osmino in smo se spominjali velih božjih del, ki jih je dobri Bog storil za nas, ko je svojega sina Jezusa Kristusa obudil od mrtvih. Darovali ste tudi 420 evrov za cerkvene potrebe. Od prodaje lesa bo nakazano tudi okoli 1200 evrov, sam sem izročil denar za Delavsko hranilnico 1000 evrov. Morda se bo kaj znižala cena kurilnega olja, da ga bomo lažje in več nabavili. Sedaj smo prenehali s kurjavo, ker se je vreme krepko izboljšalo.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk