Oznanila 7. 4. 2019 – 14. 4. 2019 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k delavniškim sv. mašam in k molitvi Križevega pota ob petkih in nedeljah. Če nam bo danes uspelo izvesti križev pot v naravi, bo res lepo doživetje, sicer se bo vse odvijalo v župnijski cerkvi na Dobrni. Stopamo v cvetni teden in v nedeljo bomo z butari, zelenjem, oljčnimi vejicami in drugim zelenjem  spremljali Jezusa na njegovi poti v Jeruzalem, kjer se bo začela njegova velikonočna skrivnost odrešenja. Letos bo stala velika butara Fantov iz Zavrha na stopnišču ob cerkvi. Pridružile se ji bodo butare župljanov iz zaselkov župnije Dobrna. V primeru lepega vremena bo blagoslov zelenja na stopnicah, če bo slabo vreme pa bo vse v cerkvi. Poslušali bomo poročilo o trpljenju našega Gospoda Jezusa Kristusa ali Pasijin. Šolska mladina opravi ta teden sveto spoved, za starejše pa bo priložnost v nedeljo. Danes imate na voljo oljčne vejice za prihodnjo nedeljo. Pripravili so jih Salezijanci iz Celja in se priporočajo za kakšen dar. Nekaj jim bomo poslali od nedeljske nabirke. Zato danes iskrena hvala za vse darove. Zidarska dela na žup. cerkvi so zaključena, streha je pokrita z novim bobrovcem. Nekaj malega še morajo urediti. Obrisi nove barve so že vidni.Če bi nam bilo vreme naklonjeno, bi bilo ta teden vse izgotovljeno, sicer se bodo dela zamaknila. Žal ne moremo nič ukreniti. Nekaj starega bobrovca je na voljo in zainteresirani ga lahko dobite. Ves uničen je odpeljan v deponijo. Iskrena hvala Božnik Vikiju, Jerneju, Žerak Martinu in Flis Ivanu za sortiranje opeke, faranom iz Loke pa za odvoz opeke v deponijo. Ko bo vse urejeno nas čaka plačilo. O vsem bom točno poročal.

Naj vas vse spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k svetim mašam. Stopamo v cvetni teden. Prihodnjo nedeljo  bo z vami gospod Reher Srečko, ki bo vodil bogoslužje ob 10h dopoldne. Kakor vsako leto bo blagoslov zelenja na običajnem mestu, nato sveta maša in poslušanje poročila o trpljenju našega Gospoda Jezusa Kristusa ali Pasijon. V Velikem tednu bom jaz z vami vse dni Svetega Tridnevja. Na veliki četrtek bo sveta maša ob 17h, na veliki petek bodo obredi pravtako ob 17h, na Veliko soboto bo blagoslov ognja ob 7.45h zjutraj.  Velikonočna vigilija bo ob 17h združena z blagoslovom velikonočnih jedil. Na Veliko noč bo vstajenjska procesija in sveta maša ob 8.30h. Na veliko noč bo samo ena sveta maša. Po maši pa bo vaš velikonočni zajterk, kakor ga imate vsako leto, zato pripravite velikonočne dobrote za blagoslov. Ne gre drugače, zato sprejmite to sporočilo z razumevanjem. Vsako leto bo težje, ker bo manj duhovnikov in se bo potrebno  prilagajati nastajajočim razmeram. Na Veliko noč boste lahko prejeli knjižico z življenjepisom gospoda Krnca.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk