Oznanila 7. 2. 2021 – 14. 2. 2021 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA.

Lepo vabljeni k svetim mašam. Epidemiološka slika se počasi izboljšuje, tako upam, da bomo kmalu začeli tudi z veroučnimi srečanji. Upam, da bomo ujeli tudi datume letošnjega prvega svetega obhajila in svete birme. Ker se moram posvetovati z odgovornimi na škofiji, bom prihodnjo nedeljo objavil okvirni datum za prejem obeh zakramentov. Vsaj tri mesece se morajo pripravniki za prejem svetega obhajila in svete birme pripravljati v veroučni učilnici. Če to ne bo mogoče, potem v tem šolskem letu ne bo prvega svetega obhajila in ne svete birme. Vse nam bo jasno v bližnji prihodnosti. Danes se vam iskreno priporočim za darove, ker je prva nedelja. Iskrena hvala za vsak dar, ki ga namenite v ta namen. Če se še imate namen naročiti na verske časopise preko župnije lahko to storite še ta teden, potem bomo s tem zaključili.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Nadaljujemo z oznanjenimi svetimi mašami, ki ste jih naročili v lanskem letu. Epidemiološka slika se počasi izboljšuje, čeprav je še veliko obolelih za koronavirusom. Morda bo z pomladjo  tudi virus  izzvenel, da bomo bolj mirno živeli, še posebej, če nam bo cepivo pomagalo. Prosim vas, da se po pošti naročate na Ognjišče in drugo versko časopisje. Zlasti dedki in babice poskrbite za duhovno formacijo svojih vnukov in vnukinj pa tudi vam ne bo škodila duhovna osvežitev, ki diha iz Ognjišča ali iz Družine.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk