Oznanila 7. 2. 2016 – 14. 2. 2016 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Zaključujemo krog navadnih nedelj in pred nami je naslednji močni čas, to je Sveti Postni čas. V torek se  bomo veselili in si nadevali maske, ki pa jih bo potrebno v sredo, ko je PEPELNICA sneti. Vsi, ki se bomo srečali pri bogoslužju, si bomo potresli pepel na čelo in priznali svojo končnost, zapisanost smrti. JEZUS  nam bo klical: >spreobrni se in veruj Evangeliju.< Pred nami je 40 dni kot priložnost, da gremo v duhu skupaj z Jezusom v puščavo, da tudi mi očistimo svoje misli, besede in dejanja, da pogumno stopimo na pot, ki pelje k Bogu. Molitev, post in dobra dela naj nas v tem času spremljajo, še zlasti dobra dela. Trudili se bomo na osebnem področju in vabljeni smo k občestvenim pobožnostim, da se tudi kot župnijska skupnost pripravimo na največji krščanski praznik VELIKO NOČ. Ob petkih in nedeljah bomo molili sv.  križev pot in Jezusu pomagali križ nositi. V postnem času se kakšni stvari, ki nam je ljuba odrecimo za dobrobit bljižnjega. Post je koristen in zdravilen in tako ga tudi vzemimo. Poravnal sem naročnini za Družino za 8 naročnikov in Ognjišče za 15 naročnikov. V četrtek in petek je reden verouk. 

Želim vam spoštovani župljani lep in blagoslovljeni postni čas.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Zaključujemo krog navadnih nedelj in pred nami je naslednji MOČNI ČAS-Sveti Postni Čas. V torek se  bomo poveselili in si nadevali maske, ki pa jih bo potrebno v sredo, ko je PEPELNICA sneti. Jezus nam v  postnem času kliče: >Spreobrni se in veruj Evangeliju.< Pred nami je 40 dni kot priložnost, da gremo v duhu skupaj z Jezusom v puščavo, da tudi mi očistimo svoje misli, besede in dejanja, da pogumno stopimo na pot, ki pelje k Bogu. Molitev, post in dobra dela naj nas v tem času spremljajo, še zlasti DOBRA DELA. Trudili se bomo na osebnem področju in vabljeni smo k občestvenim pobožnostim, da se tudi kot župnijska skupnost pripravimo na največji praznik VELIKO NOČ. Ob sobotah bomo molili sv. križev pot in Jezusu pomagali križ nositi. V postnem času se kakšni stvari, ki nam je ljuba odrecimo za dobrobit bljižnjega. Post je koristen in zdravilen in tako ga tudi vzemimo. Še čakam, da se bo kdo še naročil na Ognjišče. Do sedaj se je prijavilo 8 naročnikov. Ali res ni tistih 29€ za naročnino pa tako bogato vsebino ima Ognjišče. Za ves rumeni tisk pa imamo dovolj denarja.

Želim vam lep in blagoslovljeni postni čas.

Milan žpk