Oznanila 7. 11. 2021 – 14. 11. 2021 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Lepo vabljeni k oznanjenim svetim mašam. Jutri se razmere glede varnostnih ukrepov močno zaostrujejo. Duhovniki tudi čakamo navodila slovenskih škofov, kako bo z udeležbo pri svetih mašah in kako bo z poučevanjem verouka v zaostrenih razmerah. Če bodo šole odprte, potem je smiselno nadaljevati tudi z veroukom kot do sedaj. Zato oznanjam, da je ta teden reden verouk, če seveda razredi ne bodo v karanteni. Maske in razkuževanje je obvezno in razdalja meter in pol med osebami. Pa seveda čimprej se dajmo cepiti, da ne bomo ogrožali sebe in drugih. Koliko trpijo posamezniki  in družine, ker jim jemlje kovit sedaj enega in drugega. Če se sedaj ne bomo dali cepiti, potem nam pa res ni pomoči. Danes je zahvalna nedelja, zato se vam župljani iskreno zahvaljujem za  vsakršno pomoč in razumevanje, predvsem pa za lepo sodelovanje Bogu v čast in drug drugemu v veselje.

Kljub težkim razmeram bodimo stanovitni in držimo skupaj in ohranimo socialni čut.

Bog vas živi!

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k svetim mašam. Tudi danes se bomo poslovili od našega župljana Videmšek Ivana. Radi molimo za naše rajne. Jutri se razmere glede varnostnih ukrepov močno zaostrujejo. Maske in razkuževanje  je obvezno in verjetno bomo morali redno pregledovati tudi potrdilo o prebolevnosti, ali cepljenju ali testiranju. Čimprej se dajmo cepiti, da ne bomo ogrožali sebe in drugih. Koliko trpijo posamezniki in družine, ker jim covit  jemlje enega ali drugega. Če se sedaj ne bomo dali cepiti, potem nam pa res ni pomoči. Danes je Zahvalna nedelja, zato se vam župljani res iskreno zahvaljujem za vsakršno pomoč in razumevanje, predvsem pa za lepo sodelovanje Bogu v čast in drug drugemu v veselje.

Kljub težkim razmeram bodimo stanovitni in držimo skupaj in ohranimo socialni čut.

Bog vas živi! 

Milan žpk