Oznanila 6. 9. 2015 – 13. 9. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA

Ta teden začenjamo z veroučnimi srečanji, zaenkrat poskusno, lahko, da se bo še kaj spremenilo. Z g.ravnateljem sva iskala najboljše možnosti in nastal je takšen urnik verouka. Začnimo kar s ponedeljkom. Deveti razred ima srečanja ob ponedeljkih ob 7.30h zjutraj, prvi razred ima srečanja ob 16h popoldne, drugi razred ima srečanja pravtako ob ponedeljkih 6.uro. Ti dve skupini bo tudi letos poučevala katehistinja gospa Herta v novi veroučni učilnici. Letošnji prvoobhajanci 3.razred imajo srečanja ob ponedeljkih 6.uro. Peti razred ima srečanja ob penedeljkih 7. uro do odhoda kombija. Šesti razred ima srečanja ob četrtkih 6.uro, sedmi razred ima srečanja pravtako ob četrtkih sedmo uro do odhoda kombija. Za letošnje birmance se zaenkrat ni našla boljša rešitev kot ob četrtkih od 14.30h do 15.15h. Morda se bo zanje našla kakšna boljša rešitev, to se bo videlo sčasoma. Četrti razred pa bo imel srečanja ob petkih 6.uro. Sprejmite starši in učenci to obvestilo z razumevanjem, ne godrnjajte in otroke spodbujajte k resnemu in odgovornemu delu. Ne zagovarjajte jih in jim ne dajajte potuhe. Ta teden naj prinesejo s seboj učbenike, tisti, ki jih že imajo, da bom vedel koliko učbenikov še moram nabaviti, delovne zvezke pa bodo tako dobili vsi pri meni in pri gospe Herti, tako kakor je uradna cena. Vsaka družina pa naj še prispeva I0€ za ogrevanje iskreno prosim. Danes je tudi prva nedelja, zato lepo prosim za darove. Parožu in Brdcam iskrena hvala za čiščenje in krašenje žup. cerkve v avgustu, sedaj ste na vrsti župljani iz naselja Dobrna. Tudi Družina čaka na naročnike.

Z Bogom začnimo vsako delo, da bo dober tek imelo.

Vaš Milan, žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Začelo se je šolsko leto. Tudi z veroučno šolo začenjamo ta teden, najprej še poskusno pa da se pogovorimo glede učbenikov. Večina vaših otrok obiskuje šolski pouk v Velenju in v Mislinji. Sveto mašo pa lahko redno ubiskujejo na Kozjaku. Če bodo pri verouku uporabljali liturgični zvezek, mi ga naj prinesejo ali v soboto ali v nedeljo, da ga bom podpisal kot dokaz, da so bili pri sv. maši. Tudi učenci in učenke, ki obiskujete pouk na Dobrni in pri meni verouk redno prihajajte k sveti maši ali v soboto ali v nedeljo. Ne izostajajte brez opravičenega razloga. Kar se tiče elektrike sta g. Bojan in sodelavec zaenkrat rešila problem, da sedaj vse normalno deluje, bo pa potrebno še marsikaj postoriti v zvezi z elektriko, da bo problem trajno rešen. Dela v župnišču so se ta teden lepo premaknila. Pisarna in velika soba sta skoraj prenovljeni. Namestiti je potrebno še luči in urediti drobne malenkosti. Nato bomo še sanirali wc in hodnik. To bo za letos dovolj. Termostatni ventili pridejo naslednji teden za cerkev in župnišče, tako da nas zima ne sme prehiteti. Gospod dekan je potrdil, da bo dekanijska konferenca tukaj pri Sv. Joštu prvo sredo v novembru. Ta teden smo bili zelo pridni kar se tiče zbiranja denarja. V cerkveno blagajno se je steklo iz različnih virov 900€. Gospod Mirko je plačal drugi obrok za drva in dal še 50€ za ogrevanje. Njemu in vsem dobrotnikom iskrena hvala. Tudi danes, ko je prva nedelja se spomnite na naše delo. Če bo vse posreči teklo naprej, bo pritličje župnišča do konca tedna sanirano. Prosil bom pridne roke za tedensko čiščenje. Tudi na Marijinem oltarju se delo lepo premika naprej. Bogu hvala za vse pridne in požrtvovalne župljane.

Želim vsem veliko božjega blagoslova.

Milan, žpk