Oznanila 6. 8. 2017 – 13. 8. 2017 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k delavniškim sv. mašam. Bliža se naš farni praznik VNEBOVZETJE  DEVICE MARIJE in potrebno se bo nanj temeljito pripraviti, saj nas na ta dan obišče veliko ljudi od blizu in daleč. Dobrčani smo znani kot dobri gostitelji. Letos bova na ta praznik skupaj vodila telovsko procesijo in  obhajala slovesno sveto maša gospod Srečko Reher in jaz. Gospod Srečko bo vodil sveto mašo in tudi pridigal. Po slovesnosti v cerkvi se bomo potem zunaj veselili ob dobri kapljici in dobrotami, ki jih boste pripravile pridne gospodinje. Vinogradniki pa boste poskrbeli za dobro kapljico iz vaših kleti. Sam imam tudi pripravljeno dobro kapljico. Da bo na praznik vse potekalo kakor je treba sklicujem v četrtek po večerni sveti maši sestanek ŽPS, Ključarje in tudi predstavnico Društva Kmetic in predstavnika vinogradnikov, da se o vsem pogovorimo. Prosim za zanesljivo udeležbo. Danes je prva nedelja, zato trkam na dobroto vaših src za nabirko. Družina čaka na naročnike.

Želim vam vse lepo.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k oznanjenim sv. mašam. Župnijsko praznovanje je za nami. Uspelo nam je z skupnimi močmi napraviti nekaj lepega. Iskreno se zahvaljujem posameznikom in skupinam, da smo dali piko na i vsemu dogajanju. Zato v soboto iskreno vabim k sveti maši vse člane ŽPS, klučarje, oba člana gospodarskega sveta, potem predstavnike KUD Paški Kozjak in vse gospe, ki so sodelovale pri pogostitvi. Obenem vsi že omenjeni v nedeljo, da v soboto pridejo po zahvale in priznanja s strani  škofa dr.Lipovšeka. V mežnariji  bomo po maši skupaj sedli, nazdravili se malo poveselili in izmenjali vtise na vse veliko delo, ki smo ga opravili. Prihodnje leto nas čaka prav tako veliki projekt fasada župnijske cerkve. Samo skupaj smo močni in da smo solidarni drug z drugim, da si znamo povedati vse na lep in obziren način, da nobeden nobenemu nič ne zameri. Taki ljudje so veliki. Sedaj imamo vse stroške v zvezi z obnovo notranjosti cerkve poravnane. Na hranilnici je ostalo še 1900€. V nedeljo so udeleženci darovali 1055€. Iskrena hvala. Za avgust prejmete naročniki Ognjišče. Sedaj, ko imamo tako lepo svetišče, vas vabim, da se radi udeležujte sv. maš ob sobotah in nedeljah in tudi radi po svojih močeh prispevajte za fasado. Iskali bomo tudi ZLATE IN SREBRNE BOTRE. Pa o tem več v prihodnjih nedeljah.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk