Oznanila 6. 5. 2017 – 13. 5. 2018 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Teden, ki ga začenjamo je prošnji teden pred Gospodovim Vnebohodom, zato lepo vabljeni k sv. mašam in  molitvam, za trdno vero, upanje in ljubezen, za zvestobo veri in Cerkvi. Molili bomo tudi za zdravo vremo, za dobro letino, za blagoslov pri delu; da bi bili obvarovani vseh mogočih ujm, ki nam grozijo. Ta teden smo že bili priča hudim vremenskim neprilikam. Prihodnjo nedeljo obhajamo nedeljo prvega svetega  obhajila za naših 21 dečkov in deklic. Starši boste očistili žup. cerkev v četrtek pred večerno sv. mašo in cerkev dali temu primerno okrasiti. Tudi zunaj boste postavili breze in napis “Bodi pozdravljen zlati moj dan”. V petek ob 17.30h prvoobhajanci in starši opravijo sveto spoved. Otroke bom spovedoval jaz in starše gospod Srečko, nato bova somaševala. V nedeljo se začnemo zbirati takoj po deveti uri in bo možno večino fotografij opraviti že pred sveto mašo. Fotograf g. Klemen Langus bo pravočasno tukaj in je tudi uradni fotograf. Med sv. mašo bo  slikal in tudi po sv. maši. Po slovesnosti v cerkvi bo sledila skupna  pogostitev otrok in staršev v veliki veroučni učilnici. Prosim starši, da mi pravočasno dostavite prispevek, da bom lahko vse stroške pokril, za darove otrokom in za pogostitev. Ta teden je reden verouk in šmarnice za otroke in starejše.

Ta teden prosimo za obilni božji blagoslov za našo župnijo.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Obnova fasade na župnijski cerkvi se približuje svojemu srečnemu koncu. Sedaj se začenja zelo zahtevno delo pleskanje fasade. Pleskali bomo, kakor bo svetoval Zavod za spomeniško varstvo. Vso fasadno barvo nam bo daroval gospod Drago Pirh direktor Hotela Triglav na Dobrni. Prispeval bo tudi barvo za polkne na zvoniku in črno barvo za zaščito železnih gitrov na oknih. Upam, da se bo Občina Velenje držala obljube in nam pravočasno nakazala vsoto, ki je bila sprejeta v proračunu za obnovo naše cerkve, sicer bomo v hudi finančni stiski. Morda so bomo lahko dogovorili tako, da bo g. izvajalec del računa za opravljeno delo izstavil  kar Občini, ostalo pa bomo poravnali iz Delavske Hranilnice. S tem bo Občina Velenje še bolj pridobila na ugledu, ker ima skrb tudi za obrobne kraje v svoji Občini in jih ne zanemarja. Iskreno naprošam še dobrotnike in dobrotnice iz naše župnije, in  tiste, ki bi še lahko kaj prispevali, da to z veseljem storijo. Dobrota se v rokah množi. Dekanijski duhovniki se vam vsem iskreno zahvaljujejo za lep sprejem, lepo udeležbo in sodelovanje pri sv. maši. Tudi gospa Olga nam je solidno postregla. Iskrena hvala. Ognjišče je na voljo za mesec maj.

Obilo božjega blagoslova vam vsem želim.

Milan žpk