Oznanila 6. 4. 2014 – 13. 4. 2014 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Začenjamo cvetni teden. Res je vse v cvetju. Ves teden se bomo pripravljali na cvetno nedeljo z izdelovanjem butar in jih bomo v nedeljo slovesno prinesli v cerkev k blagoslovu in pozdravili Kristusa Kralja, ki bo prišel tudi v naš Jeruzalem v našo župnijsko cerkev predno bo šel v trpljenje in v slavo vstajenja. Če bo lepo vreme bo blagoslov na južni strani cerkve, kjer bodo fantje iz Zavrha pripravili lepe snope-butare. V primeru slabega vremena pa se bo vse odvijalo v cerkvi. Starejši že danes lahko dobite oljčne vejice za nedeljski blagoslov. Za vse ostale in še zlasti za mladino pa fantje iz Zavrha pripravljajo delavnico v četrtek ob 17h pod arkado nove župnijske stavbe. Prav je, da se vsi naučimo izdelovati butare, saj mora vsaka butara vsebovati vsaj sedem različnih vrst lesa. Zato vam iskreno priporočim to delavnico in tekmujte, kdo bo napravil lepšo. V nedeljo bo mladina pri sv. maši sodelovala z dviganjem in spuščanjem butar ob različnih delih sv. maše. Bralci božje besede pa nam bodo posredovali poročilo o trpljenju našega Gospoda Jezusa Kristusa ali PASIJON. Gospod Srečko bo pri obeh sv. mašah spovedoval. Izkoristite tudi to možnost. Danes vam iskreno priporočim prvonedeljsko nabirko. Reden verouk je za vse skupine. Vaprilu prevzemate skrb za lepoto žup. cerkve farani iz Paroža in Brdc. Vam iz Zavrha iskrena hvala za čiščenje in krašenje v marcu. Tudi g.Tonček Kotnik je uspešno opravil delo v župnišču. Iskrena hvala.

Lep in blagoslovljen cvetni teden vam želim.

Vaš Milan, žpk.