Oznanila 6. 3. 2022 – 13. 3. 2022 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA. Lepo vabljeni k oznanjenim  svetim mašam. Šolska mladina je zaključila z zimskimi počitnicami. V šoli v razredu boste lahko brez mask, pravtako tudi v veroučni učilnici. V cerkvi še ostanejo maske in razkuževanje. Vabljeni k pobožnosti križevega pota. Ta teden ste se lepo izkazali. Pogumno tako naprej hodimo in sejmo semena dobrega, ga bomo želi bogate duhovne sadove ob svojem času. Še posebej vabljeni h križevemu potu ob petkih letošnji prvoobhajanci, birmanci in vaši starši. Kakor lansko leto bomo tudi letos izkoristili  postne petke za poglobljeno katehezo za oba zakramenta. Izkoristite to možnost. Prav tako tudi koordinator bralcev božje besede dr. Andrej Kravos iskreno vabi vse bralce in bralke, ki sodelujete pri maši z branjem, da se v petek srečamo v veroučni učilnici in se seznanimo z božjo besedo postnih nedelj, jo premeditiramo, da jo bomo lažje posredovali poslušalcem pri maši. Danes po tej sveti maši še sledi kratko srečanje gospoda škofa s starimi in novimi člani ŽPS, ki še bodo potrjeni v jesenskem času. Danes je tudi kanonična vizitacija gospoda škofa. Zato še enkrat iskrena hvala gospodu škofu za obisk naše župnije.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k oznanjenim svetim mašam. Naredili smo prve korake v postni čas. Za lepo udeležbo v sredo se vam iskreno zahvaljujem. V tem postnem času sejmo semena dobrega, da bomo lahko želi bogate sadove ob svojem času. Danes se Bogu zahvaljujemo za župnikovo sestro, ki je s tako ljubeznijo, požrtvovalnostjo in lastnin odrekanjem služila bratu in je bila prava Gospodova dekla. Zadnja leta sta jo vid in sluh popolnoma zapustila, saj je že od rojstva imela prirojeno napako in z leti se je še samo poslabševalo. S to sveto mašo za pokoj njene duše se ji vsaj malo zahvaljujemo in prosimo dobrega Boga, naj ji bo bogat plačnik za vse dobro, ki ga je storila bratu in župniji in se ve, da tudi dobremu Bogu. Danes imate priložnost za sveto spoved. Gospodu Srečkotu se zahvaljujem za skrb. Danes imamo na pastoralnem obisku novega celjskega škofa na Dobrni. Imel bo srečanje tudi s predstavniki obeh župnij. Če bo kaj posebnega bo izvedela vsa župnija.  Korona  se le počasi in zanesljivo umika.

Zato bodimo zdravi in med seboj povezani.

Milan žpk