Oznanila 6. 10. 2019 – 13. 10. 2019 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k delavniškim svetim mašam in k občestveni molitvi rožnega venca. Slovenski škofje vabijo na sedmo vseslovensko in hrvaško srečanje  v hrvaško mestece Krašić, rojstni kraj kardinala Stepinca, ki je na začetku 2. svetovne  vojne sprejel pod svoje okrilje slovenske duhovnike, ki jih je Hitler izgnal na Hrvaško. Po vojni je bil zverinsko mučen od nove oblasti in za posledicami mučenja tudi umrl. Romanje bo v soboto 19.oktobra. Slovesno somaševanje slovenskih in hrvaških škofov in duhovnikov ob udeležbi romarjev iz Slovenije in Hrvaške bo ob 11h. Naša dekanija organizira en avtobus. Cena prevoza tja in nazaj je 15€. Hrano bi imeli iz nahrbnika ali popotne torbe. Prijavite se. Vsa ostala navodila boste prejeli v nedeljo. Namen imamo tudi si ogledati zagrebško stolnico, kjer Kardinal počiva in čaka na razglasitev za svetnika. Danes se vam iskreno zahvaljujem za nabirko, ker je prva nedelja. Ognjišče si vzemite za oktober. Verouk teče po ustaljenem redu. Zelo smo veseli tako lepega vpisa k verouku tako prvega kot tudi drugega razreda. Hvala vam starši.

Lep rožnovenski pozdrav.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Ta teden je sveta maša v soboto in nedeljo. Lepo vabljeni. Radi v tem mesecu jemljimo v roke rožni venec in molimo kakšno desetko v dober namen, v zahvalo, za naše drage rajne, za zdravje. Vedno dajmo v molitev kakšen namen. Ognjišče si vzemite naročniki za mesec oktober. Iskrena hvala za darove ob današnji prvi nedelji.

Milan žpk